Виявлена сама далека від нас радиогалактика


Опубликованно 10.10.2018 03:15

Виявлена сама далека від нас радиогалактика

Після майже 20 років звання самої далекої радиогалактики перейшло до відкритої в новому дослідженні галактиці. У цій роботі команда, очолювана Ааюшем Саксеной (Aayush Saxena) з Лейденської обсерваторії, Нідерланди, виявила радиогалактику, яку ми спостерігаємо в той час, коли вік Всесвіту становив лише 7 відсотків від її поточного віку, тобто, що лежить на відстані приблизно 12 мільярдів світлових років від нас.

Команда використовувала обсерваторію Giant Meter-wave Radio Telescope (GMRT), розташовану в Індії, для первинної ідентифікації цієї галактики. Потім відстань до галактики було визначено за допомогою телескопів Gemini North («Джеміні Північ»), розташованого на Гаваях, і Large Binocular Telescope, розташованого на території штату Аризона, США, шляхом вимірювання червоного зміщення галактики. Червоне зміщення z = 5,72 означає, що цю галактику ми спостерігаємо в той час, коли вік Всесвіту становив лише один мільярд років, пояснили автори.Радиогалактики є рідкісними об'єктами у Всесвіті. Вони являють собою гігантські галактики, в центрі яких знаходиться надмасивна чорна діра, активно поглинає газ і пил з галактики. Така активність призводить до формування високоенергетичних джетів, які здатні прискорити заряджені частинки, розташовані в околицях чорної діри, майже до швидкості світла. Ці джети добре видно при спостереженнях в радіодіапазоні.

Радиогалактика, що лежить на червоному зсуві z = 5,19, була носієм звання самої далекої радиогалактики з моменту її відкриття, яке відбулося в 1999 р. Наступне покоління радіотелескопів зможе виявити ще більш далекі радиогалактики, додають автори дослідження.Робота прийнята до публікації в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.Категория: Наука