Коротка характеристика автомобіля "Москвич-2141" і відгуки власників


Опубликованно 11.10.2018 00:21

Коротка характеристика автомобіля

Автомобілі "Москвич" колись були гордістю радянського легкового автопрому. Але починаючи з 1970-х років продукція АЗЛК стала швидко поступатися більш прогресивним "Жигулям". Природно, керівництво заводу не хотіло із цим миритися і всіляко намагався оновити модельний ряд.

Поява

Так у 1986 у виробництво пішов "Москвич-2141", який став останнім масовим автомобілем виробництва АЗЛК. Машина була покликана зайняти вільну нішу між "Жигулями" і "Волгою". Проте вже перші відгуки власників "Москвич-2141" виявили цілий ряд недоліків хетчбека. Частина з них була лише дитячими хворобами, але дуже прикрими, а керівництво заводу не поспішало їх лікувати. У підсумку "сорок перший", який теоретично повинен був стати престижніше продукції "Автовазу", обріс поганою славою, що підірвав і без того нестабільний стан заводу.

Кузов

Машина починається з кузова. Саме тут ми бачимо головне протистояння між продукцією АЗЛК і "Автовазу". У багатьох відгуках власників "Москвич 2141" можна знайти похвали простору і комфортабельності салону, який майже не поступається більш великої "Волзі". А кузов хетчбек є оптимальним рішенням за співвідношенням зовнішнього вигляду і внутрішнього простору. До того ж зручна система розкладання заднього сидіння укупі з витривалою задньою підвіскою легко перетворюють "сорок перший" в багатофункціональний вантажопасажирський автомобіль. По вантажопідйомності він залишає далеко позаду будь-яку "вазівську" модель. А продумана аеродинаміка "Москвича" дає фору всім представникам "дев'ятого" сімейства. Судячи з відгуків, в "М осквиче 2141" єдиним конструктивним недоліком кузова є велика вантажна висота багажника. В іншому він дуже продуманий.

Однак просторий і красивий кузов відрізнявся огидним якістю металу і заводської збірки. Прогнилим підлогою може похвалитися кожен другий "Москвич 2141". Відгуки про нього як про машину, яка дуже швидко гниє, швидко породили безліч жартів і анекдотів. Саме погане якість кузовів та лакофарбового покриття на них дуже вплинули на популярність моделі. "Жигулі" позиціонувалися як машина, яка вимагає мінімуму обслуговування. "2141" ж, володіючи рядом незаперечних переваг, став машиною, за якої треба невпинно стежити, інакше він згниє за пару років. Природно, це на корені підрубило будь-які наміри АЗЛК зробити "сорок першого" більш престижним, ніж "Жигулі". Двигун

Його теж не можна назвати сильним місцем автомобіля. З-за того, що машина стала значно крупніше попередників, їй був потрібний новий мотор, якого не було. Спочатку "сорок перший" комплектувався уфимскими двигунами об'ємом 1,5 і 1,8 літра. Вони створювалися для 412-ї моделі і були заслабкі для масивного "Москвича 2141".

Відгуки про двигунах УЗАМ також відзначають їх низьку надійність щодо "вазівських". Тому пізніше на автомобіль стали ставити 1,6 і 1,7-літровий мотори від "ВАЗ 2106" та "Ниви". Вони мали кращу якість і користувалися більшою популярністю. Однак і від уфимских двигунів завод ніколи остаточно не відмовлявся і в обмеженій кількості ставив їх навіть у часи "Святогоров". Це пов'язано з дешевизною і більшою, ніж у волзьких моторів потужністю. Так, відгуки про "Москвича 2141" з двигуном 1,8 літра говорять про те, що для технічно підкованого водія він краще будь-якого "вазовского" мотора (зважаючи більшої потужності й крутного моменту). Саме власники таких "Москвичів" часто люблять просторікувати, як залишають за кормою "Жигулі". Але все уфімські мотори примхливі і вимагають постійної уваги. Тому вибір вкрай неоднозначний.

Підвіска і поведінка на дорозі

Тут відразу видно сильні сторони авто, отримали особливе визнання у сільських жителів. Підвіска в машини м'яка, цілком відповідає її класу. Але при цьому інженери АЗЛК зуміли забезпечити дуже пристойну керованість, що укупі з більш потужним двигуном і хорошою аеродинамікою зробило "сорок першого" більш приємним на трасі, ніж "Жигулі". На асфальті єдиним серйозним мінусом машини можна назвати слабкі гальма, які накладають додаткові вимоги на кваліфікацію водія.

При цьому автомобіль не боїться перевантаження і без всяких проблем бере на борт по 300 - 400 кг ваги крім водія. Судячи з відгуків власників "Москвича 2141", його сміливо можна назвати самою вседорожной вітчизняної передньопривідною машиною. Не рахуючи прогнилого кузова, феноменальна прохідність - це друга улюблена тема історій про "сорок першому", але вже позитивна. Загальна ремонтопридатність і експлуатація

У плані кузова навіть якісна антикорозійна обробка не вирішує всіх проблем авто. За ним треба постійно стежити, підфарбовувати і подваривать. Спостерігаються часті проблеми з електрообладнанням, наприклад, з трамблерами і генераторами. Тому багато власників "сорок перших" переробляють електрику автомобіля під більш зручну "жигулевскую". Відгуки власників "Москвич 2141" також говорять про часті проблеми з бензонасосом і тросом зчеплення.

Серед плюсів довгий час була низька ціна на запчастини. Однак після зняття "сорок першого" з виробництва запчастин на нього стає все менше. І вони поступово дорожчають.

Короткий підсумок

На початку випуску перший передньопривідний "Москвич" мав ряд серйозних переваг перед жигулями. Бракувало самого малого - якості збірки і уважного ставлення до споживача з боку керівництва заводу. Машина могла б стати хітом, якби враховувалася хоча б частину відгуків власників "Москвич 2141". Слабкі місця машини були більшою мірою технологічними, ніж конструктивними. Всі вони були надто важкими.

Але своєчасної роботи над помилками проведено не було, що і призвело до передбачуваного результату. Автор: Олег Ємельянов 1 Жовтня 2018Категория: Автомобили