Шини Continental ContiEcoContact 5: відгуки власників


Опубликованно 11.10.2018 00:21

Шини Continental ContiEcoContact 5: відгуки власників

Вибираючи автомобільну літню гуму, багато допускають типову помилку — вважають, що зима є набагато більш небезпечним часом року, і тому до літніх шин вимоги повинні бути значно нижче. Однак це далеко не так. Влітку існує безліч факторів, які варто враховувати при виборі шин, такі як зливи, ґрунтові дороги та інше. Існують і додаткові «родзинки» у деяких моделей. Такі особливості є у героя цього огляду - німецької гуми Continental ContiEcoContact 5. Відгуки про неї дозволять побачити, наскільки добре вона підходить для вітчизняних доріг, і що ж там насправді такого особливого. Коротко про моделі

Як видно із самої назви, виробник постарався зробити «екологічну» шину. Для збереження навколишнього середовища було здійснено комплекс заходів як при розробці, так і при виробництві. В результаті були знижені рівні шкідливих викидів в атмосферу протягом виробничого циклу, а сама гума отримала можливість служити довше, а також економити паливо своєму власникові. Розглянемо докладніше, як вдалося досягти таких показників.

Особливості будови протекторного малюнка

Як і в більшості шосейних шин, у даної моделі присутні відразу три центральні ребра, безперервно проходять по всій робочій поверхні. Їх завданням є збереження курсової стійкості і забезпечення безпеки під час руху на високій швидкості. Вони підтримують форму шини, і допомагають долати дрібні перешкоди без зміщення відносно осі прямолінійного руху.

Мінімальна кількість окремих протекторних блоків на основній частині робочої зони протектора дозволило знизити опір коченню, що призвело до кращого накату і, як результат, зниження рівня витрати палива. Якщо грамотно користуватися цією особливістю шини, то, згідно з відгуками власників про Continental ContiEcoContact 5, можна заощадити досить значну суму. Основний принцип економії полягає в тому, щоб за мінімум використовувати гальма. Автомобіль здатний довгий час котитися по інерції, і якщо правильно розрахувати розгін, то більшу частину часу двигун буде працювати практично на холостих обертах, що призведе до значної економії.

Бічні протекторні блоки

Однак, маневрування на високій швидкості було б досить небезпечним, якби шина була повністю позбавлена перпендикулярних напрямку руху ріжучих кромок. Вони утворюються в достатній кількості завдяки прорізам між бічними блоками. На даних елементах лежить відразу кілька важливих завдань. Перша — це поліпшення зчеплення з трасою під час маневрування на високій швидкості. Точка прикладається сили в таких умовах зміщується від центру до краю, перекладаючи навантаження на бічні блоки, що забезпечують стійкість автомобіля в цей момент.

Друге завдання — захист боковин від пошкоджень. При різкому ударі протекторні елементи здатні поглинати імпульс, внаслідок чого знижується шанс утворення грижі або іншого типу пошкодження боковини. Ну і третій важливий момент — плечові блоки забезпечують базові гребні характеристики при русі по грунтовці. Хоча, згідно з відгуками про Continental ContiEcoContact 5 195*65 R15 91H, гума не зовсім призначена для таких умов, вона може справлятися з ними в якійсь мірі завдяки цим елементам. Все ж при виїзді на грунтовку особливо вологу, слід проявляти обережність і уважність.

Опір акваплануванню

Добре продумана дренажна система дозволяє водієві не хвилюватися про безпеку під час сильних дощів. Трьома поздовжніми ребрами вода ефективно розділяється, а її поверхневий натяг руйнується. Після цього вона направляється невеликим каналах до країв шини і виштовхується за її межі. Навіть при в'їзді в глибоку калюжу на високій швидкості автомобіль буде впевнено управлятися і не зірветься в занос або «заплив».

Ще однією особливістю протектора є наявність декількох назад розташованих крайок, що знаходяться в різних місцях поверхні шини. Вони призначені для підвищення ефективності гальмування на мокрому асфальті і інших типах дорожнього покриття. Як показують відгуки про Continental ContiEcoContact 5 215*65 R16, завдяки ним гальмівний шлях скорочується, що може бути особливо корисно в екстреній ситуації.

Спеціальна гумова суміш

Для того щоб домогтися максимального зниження опору коченню, виробником була розроблена нова формула гумової суміші. Вона відрізняється від попередніх підвищеним упором на еластичності гуми. З одного боку, як підкреслюється у відгуках про Continental ContiEcoContact 5, шина здатна залишатися м'якою навіть при досить низьких для літньої пори року температурах, що дозволяє впевнено експлуатувати її аж до глибокої осені. З іншого боку, ця м'якість не надмірна, оскільки це негативно позначилося на зносостійкості і накаті.

В результаті хімікам вдалося розробити збалансований склад, який з одного боку був практичним, а з іншого — дозволяв знизити рівень негативного впливу на довкілля на етапі виробництва.

Позитивні відгуки про моделі

Настав час проаналізувати відгуки про Continental ContiEcoContact 5, щоб зробити остаточний висновок щодо її успішності і раціональності застосування на вітчизняних дорогах. Серед основних плюсів водії найчастіше відзначають наступні: Відмінна керованість. Автомобіль, укомплектований даної гумою, слухняний і передбачуваний при будь-яких умовах. Низький рівень шуму. Спроби знизити опір коченню дозволили досягти ще одного позитивного ефекту. В результаті неприємний, дратівливий гул просто зник, і не спостерігається навіть в автомобілях з поганою звукоізоляцією. Висока якість. Гума, судячи з відгуків про Continental ContiEcoContact 5 205*55 R16, проходить ретельний контроль на виробництві, оскільки при встановленні її на диск балансування або не вимагається, або застосовуються мінімальні вантажі. Стійкість на високих швидкостях. Центральне ребро добре справляється зі своїм завданням, забезпечуючи безпеку руху на трасах з високим швидкісним режимом. Повільний знос. Внесення правок у формулу принесло позитивні плоди, і абразивне стирання гуми насправді відбувається дуже повільно, що дозволяє проїхати на одному комплекті не один десяток тисяч кілометрів навіть при агресивному стилі водіння.

Як видно, виробник постарався максимально виправдати очікування автолюбителів. Проте є і деякі негативні моменти, які не варто випускати з уваги при виборі літньої гуми.

Мінуси моделі, що згадуються у відгуках

Серед основних негативних сторін водії найчастіше згадують у відгуках про Continental ContiEcoContact 5 не надто міцну боковину, піддану пошкоджень. Так, її можна порвати стирчить із зруйнованого бордюрного каменю арматурою, що змушує користуватися гумою акуратніше і ретельно вибирати місця для паркування.

Ще одні мінусом Continental ContiEcoContact 5 можна назвати повну непристосованість до руху по грунтовці після дощу. Однак, виробник позиціонує цю модель як шосейну, тому від неї не варто чекати чудес на грунтових дорогах. Просто слід враховувати цей факт, особливо якщо ґрунтовки входять у повсякденний маршрут. Висновок

Ця гума відмінно підійде для тих, хто часто їздить на далекі відстані, або проводить багато часу за кермом в міському режимі. Згідно з відгуками про Continental ContiEcoContact 5, вона не пристосована для руху по ґрунтовках, але відмінно проявляє себе при будь-яких погодних умов на трасі. Шини створюють цілком відчутну економію палива за рахунок специфічних інноваційних технологій, що знижують рівень опору коченню. Тому, незважаючи на досить високу вартість, ця модель може стати досить вигідним придбанням, поряд з хорошою зносостійкістю. Автор: Афанасьєв Богдан 20 Серпня, 2018Категория: Автомобили