Volkswagen і Стенфордський університет зроблять електромобілі доступнішими


Опубликованно 11.10.2018 08:26

Volkswagen і Стенфордський університет зроблять електромобілі доступнішими

Volkswagen і Стенфордський університет об'єднали зусилля науковців для розробки нових, більш дешевих і довговічних водневих паливних елементів. У перспективі це призведе до здешевлення автомобілів з подібним обладнанням.

Однією з причин високої вартість водневих паливних елементів є дорожнеча матеріалів, необхідних для їх виготовлення. Зокрема платини, використовуваної в якості каталізатора. Матеріал розподіляється у вигляді частинок на вуглецевому порошку, а оскільки каталітичний процес відбувається тільки на поверхні частинок платини, більша її частина витрачає даремно.

Фахівці Volkswagen спільно з вченими з Стенфордського університету розробили технологію, яка дозволить скоротити кількість платини в паливних елементах. Атоми платини розміщуються на поверхні вуглецю спеціальним чином, щоб отримати надзвичайно тонкі частинки. У порівнянні з вже використовуваної в паливних елементах технологією, новий каталізатор в три рази дешевше і в той же час довговічніше. Що дозволить суттєво здешевити паливні елементи.

«Ця технологія відкриває величезні можливості для зниження витрат, оскільки кількість використаного дорогоцінного металу мінімізується, в той же час збільшується термін служби і продуктивність каталізатора. Крім паливного елемента, що технологія може бути використана і в цілому ряді інших напрямків, що потребують високоефективних матеріалів, таких як літій-іонні батареї наступного покоління», - розповів професор Принц (Prinz) зі Стенфордського університету.

На думку розробників, нова технологія осадження ALD (атомного шару) дозволить зробити водневі паливні елементи реальною альтернативою класичним ДВС та електричних акумуляторів. Наступним етапом стане адаптація технології до промислового виробництва.

Volkswagen зараз не випускає серійні автомобілі на водневих паливних елементах. Зате такі автомобілі є у Hyundai, Toyota та Honda: кросовер Hyundai Nexo, седани Toyota Mirai і Honda Clarity Fuel Cell.Категория: Автомобили