Томограф довів, що собаки розуміють мова людини


Опубликованно 07.11.2018 11:45

Томограф довів, що собаки розуміють мова людини

Власникам собак, напевно, хоча б раз здавалося, що їх вихованці розуміють значення тих чи інших слів. Є велика ймовірність, що ці припущення були правдивими — дослідження вчених з Університету Еморі довело, що собаки можуть асоціювати слова з певними об'єктами. Результати роботи опубліковані в науковому журналі Frontiers in Neuroscience. У процесі роботи вчені виявили несподівану особливість собачого мислення.

В експерименті брало участь 12 собак різних порід, навчених нерухомо сидіти всередині томографічного апарату. Господарям «хороших хлопчиків» було дано завдання — протягом декількох місяців навчити їх приносити різні предмети, чуючи їх назви. Щоб собаки легше розрізняли предмети, один з них був м'яким, а інший — твердим. Коли собака приносила правильний предмет, їй давали ласощі. Господарям також було дано додаткове завдання — вимовляти неіснуючі слова і показувати раніше не бачені вихованцями предмети.

Через місяці собак помістили в томографический апарат, щоб вивчити їх активність мозку при вигляді різного роду предметів. Дослідження дало одразу декілька цікавих результатів. По-перше собаки дійсно розуміють раніше вивчені слова — на це посилаються показники мозкової активності. По-друге, вони майже миттєво розпізнають невідомі слова — активність їх мозку значно збільшується. По-третє, у різних порід собак активізуються різні ділянки мозку.

Дослідники були здивовані другого результату, тому що у людей все відбувається навпаки — людський мозок активно реагує тільки на знайомі слова, а до незнайомих відноситься більш спокійно. Вважається, що собаки звертають більше уваги на незнайомі слова через бажання порадувати господаря або отримати частування.

Вчені з цікавістю вивчають мислення собак, проте одні з них вважають, що вони розумні, а інші — ні. Наприклад, недавні дослідження довели наявність у собак почуттів, але в той же час вчені з Університету Ексетера і Кентерберійського університету оголосили, що чотириногі друзі не такі розумні, як здається.Категория: Наука