В Об'єднаних Арабських Еміратах вибрали перших астронавтів


Опубликованно 08.11.2018 00:48

В Об'єднаних Арабських Еміратах вибрали перших астронавтів

3 вересня Космічне агентство Об'єднаних Арабських Еміратів опублікувало імена перших двох астронавтів країни. Після ретельного медичного обстеження з дев'яти претендентів були обрані військовий льотчик Хазаа аль-Мансурі і фахівець у сфері інформаційних технологій Султан ан-Нияди. Початок підготовки перших двох астронавтів Об'єднаних Арабських Еміратів заплановано вже на вересень. За підсумками навчання та іспитів один з них стане членом основного екіпажу, а другий дублюючого.

Спочатку розглядалася можливість польоту громадянина ОАЕ на МКС в 2021-2022 роках, але у зв'язку з перенесенням старту Багатофункціонального лабораторного модуля МЛМ-У «Наука» з 2018 на 2019 рік звільнилося "крісло" ТПК "Союз МС-102, оскільки Роскосмос планує збільшити російський екіпаж МКС тільки після доставки нового модуля.

6 грудня 2017 року Прем'єр-міністр ОАЕ, правитель Дубая шейх Мухаммед бен Рашид Аль Мактум оголосив про набір першого загону астронавтів. У квітні 2018 року стало відомо про чотири тисячі заявок від громадян ОАЕ для відбору в астронавти, що майже в 10 разів перевищує кількість заяв в загін космонавтів Роскосмосу в 2017 році. 31 липня в Центр підготовки космонавтів ім. Ю. А. Гагаріна прибула делегація з Космічного центру Мохаммеда ібн Рашида з дев'ятьма претендентами, відібраними з чотирьох тисяч чоловіків і жінок ОАЕ. За місяць лікарі ЦПК провели обстеження і видали свій вердикт. Остаточне рішення про призначення двох астронавтів прийняло Космічне агентство Об'єднаних Арабських Еміратів.

4 вересня в ЦПК почалася підготовка двох громадян ОАЕ до участі в космічному польоті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Трамп запропонував приватизувати МКС.Категория: Наука