У бактерій знайшли квантова заплутаність


Опубликованно 08.11.2018 00:48

У бактерій знайшли квантова заплутаність

Кілька років тому вчені провели дослідження, в якому показали, що фотосинтетические бактерії можуть поглинати і випромінювати фотони при відображенні світла в мініатюрному просторі між двома дзеркалами.

Тепер же з'явилася нова робота, стаття про якого опублікована в Journal of Physics Communications. Вона показала, що цей процес може бути значно складніше, ніж здавалося спочатку, а бактерії можуть заплутуватися з відбивається світлом в квантовому масштабі.

В експерименті використовувалися окремі фотони, які відбивалися між двома дзеркалами, розділеними мікроскопічним відстанню. Згідно теорії корпускулярно-хвильового дуалізму, фотон - це найдрібніша частинка світла, яка проявляє хвильову функцію.

Рівні енергії в експериментальній установці, ймовірно, вказують на те, що бактерії заплуталися зі світлом на квантовому рівні, так як деякі з окремих фотонів, схоже, і взаємодіяли з організмами, і не попадали в них одночасно.

Немає причин проявляти скепсис по відношенню до цих результатів до тих пір, поки хтось не відтворить цей експеримент, щоб відстежити ознаки квантових взаємодій.

У будь-якому випадку вчені обмежені кількістю і якістю даних, опублікованих в науковій роботі. Також рівні енергій бактерій і дзеркальною установки, по суті, повинні були реєструватися окремо для підтвердження квантової заплутаності, чого в цьому дослідженні вчені не робили.

Однак, якщо він успішно пройде всі перевірки, це стане першим свідченням того, що якась форма життя була задіяна у процесах світу квантової фізики. Зазвичай на це здатні тільки субатомні частинки. Навіть враховуючи те, що мікроскопічні форми життя вкрай малі, для науки це буде мати величезне значення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бактерії крадуть ДНК заради швидкої еволюції.Категория: Наука