Позашляховик з "Оки": фото і опис, технічні характеристики


Опубликованно 09.11.2018 03:33

Позашляховик з

На перший погляд, позашляховик «Ока» звучить трохи дивно? Однак даний автомобіль від конструкторів ВАЗа, який отримав популярність за рахунок компактних габаритів і низької витрати пального, цілком реально перетворити в джип. Зараз автомобіль не випускається серійно, тим не менш, його можна зустріти на дорогах в різних модифікаціях. «Малолітражка» являє собою відмінний плацдарм для експериментів. Розглянемо особливості створення і обслуговування цього маленького "монстра".

Приклади «Оки»-позашляховика

Часто користувачі включають фантазію, яка вражає уяву професійних автомобільних конструкторів. В основному переробки відрізняються дизайнерським оформленням, елементами ходової частини і розмірами коліс. Нерідко на машину ставлять покришки низького тиску, які поліпшують прохідність транспортного засобу по бездоріжжю.

База таких автомобілів, як правило, складається з ходової основи інших транспортних засобів. Для установки коліс з великим радіусом зрізають крила, деякі позашляховики «Ока» піддаються переробці кузовної частини. Всі маніпуляції спрямовані на додання машині оригінального і презентабельного екстер'єру. На додаток, умільці красиво рихтують і зафарбовують стикувальні місця.

Як варіант, можна встановити захист днища всюдихода. Малопотужний двигун оригіналу міняють на більш потужні аналоги. Це один з найбільш складних і трудомістких процесів при вдосконаленні «малолітражки». В цілому є такі модифікації, які не соромно подати на міжнародних виставках.

Як з «Оки» зробити позашляховик на гусеницях?

Створити такий всюдихід досить непросто і витратно. В якості ходового елемента підійдуть гусениці від снегоболотохода «Буран». Самостійно виготовити їх також можна, але для цього потрібно мати відповідні навички, матеріали і час. Вали приводів теж беруть від зазначеної моделі, так як коробка змінних передач буде оптимально агрегувати з гальмівною системою майбутнього позашляховика «Ока».

У хід підуть власні Шруси машини. Приєднання та підключення гальмівних дисків — не складе особливої праці. На фронтальних валах виконують ідентичні маніпуляції. Гальмівний вузол фахівці рекомендують монтувати в передній частині авто. Після завершення зазначених робіт, перевіряють функціональність всіх основних елементів та їх кріплень. Якщо перші випробування не викликають претензій, можна переходити до польового тестування всюдихода. На деяких модифікаціях умільці ставлять гусениці на кожне колесо. Серед плюсів такої конструкції виділяють тільки зниження загальної маси транспортного засобу. При цьому зчеплення з дорожнім покриттям погіршиться.

Як зробити всюдихід з «Оки» своїми руками?

Для самостійного виготовлення унікального джипа потрібно кілька основних елементів: безпосередньо автомобіль Ока під позашляховик; профільна труба для виготовлення рами; ходовий вузол від «Ниви»; рульовий блок, можна від ВАЗ-2109; спеціальні шини.

На першому етапі створюють раму з профільної труби. Для початку, розробляють детальну схему, після чого довіряють роботу досвідченому зварнику, який гарантовано забезпечить якість всіх з'єднань. Далі, монтують роздавальну коробку з підключенням відповідних механізмів машини.

В якості підвіски рекомендується використовувати ресори. Пружини не виключають, але вони суттєво ускладнять рамну конструкцію. Щоб змонтувати збільшені колеса, зрізають крила, інакше встановити шини більшого діаметра не вийде. «Ходовка» від «Ниви» забезпечить ідеальну роботу транспортного засобу по бездоріжжю. Після того як позашляховик «Ока» буде готовий, проводять тестові та польові випробування в кілька етапів, починаючи з легкого бездоріжжя і малих швидкостей. Плюси і мінуси

Як свідчать відгуки користувачів, у розглянутого всюдихода є не тільки переваги, але і недоліки. Серед них: Збільшення витрати масла, особливо якщо практикується подолання водних перешкод. Гума на колесах швидше зношується. Потрібна додаткова перевірка зварних швів, оскільки в деяких випадках виникають перекоси і інші проблеми з рамною частиною.

Всі деталі та механізми бажано покрити спеціальним захисним складом або пофарбувати, щоб уникнути появи корозійних процесів. Якщо з'єднання виконані негерметично, вода потраплятиме всередину машини, що з часом викличе відповідні проблеми.

Рекомендації

При проведенні тюнінгу позашляховика «Ока» слід монтувати додатковий захист на піддон картера двигуна. Деякі користувачі радять кріпити пінопласт, що дає можливість підвищити плавучість транспортного засобу. Якщо пружини не поміняти на ресори, значно збільшується ризик їхнього інтенсивного зносу. Слід врахувати, що в останньому випадку, посилюється жорсткість ходу, що знижує рівень комфорту для пасажирів при переміщенні по бездоріжжю. Відгуки власників

Відгуки користувачів про позашляховику «Ока» (фото див. в огляді) відрізняються. Одні люди стверджують, що в поєднанні з низькою вартістю і високою прохідністю, вдосконалений автомобіль експлуатується на рівних з «уазиками» та іншими вітчизняними всюдиходами. Машина на гусеничному ходу взагалі здатна долати глибокі рови і засніжені ділянки. Крім того, при вмілій переробці, автомобіль стає справжньою амфібією.

Інші користувачі відзначають, що перероблена «Ока» споживає багато масла, палива, часто ламається. Крім того, швидкий знос шин загрожує додатковими витратами. Та й сама трансформація «малолітражки» джип вимагає значних витрат. Хоча, любителів тюнінга вітчизняного транспорту — це не зупиняє. Благо, не перевелися ще умільці на вітчизняних теренах. На завершення

Складно уявити, що «Ока» може виступати в якості всюдихода. Тим не менш кмітливість і винахідливість дозволяють створити з цієї «малої» справжнього завойовника бездоріжжя. Повноцінні позашляховики російського виробництва, не кажучи вже про грандів зарубіжного виготовлення, коштують дуже дорого. Переробка «малолітражки» всюдихід також вимагає чималих витрат. Однак багато споживачі впевнені, що «гра варта свічок». По-перше, трансформацію можна проводити поетапно. По-друге, без проблем можна знайти запасні частини, а також використовувати підручні засоби та деталі від неробочих автомобілів.

Серед найпопулярніших саморобних версій вездеходной «Оки» відзначають «універсали». В їх основі лежать пневматичні колеса низького тиску. Оригінальністю відрізняються моделі на гусеничному ходу, які відмінно підходять для засніжених і піщаних територій. Автор: Євген 19 Жовтня, 2018Категория: Автомобили