У солі знайшли нову смертельну небезпеку


Опубликованно 05.12.2018 06:00

У солі знайшли нову смертельну небезпеку

Вчені Єльського університету (США) з'ясували, що вживання великої кількості солі пов'язано зі значним збільшенням ризику розвитку розсіяного склерозу. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Розсіяний склероз — це хронічне аутоімунне захворювання, при якому відбувається порушення мієлінової оболонки нервових волокон головного і спинного мозку, уражаються різні відділи нервової системи. Ефективних методів лікування захворювання поки не існує, а середня тривалість життя хворих на 5-10 років менше, ніж здорових людей.

Дослідники виявили, що в клітинах при великій концентрації солі відбувається активація сигнального шляху Wnt, одним з компонентів якого є білок ?-катенин. Цей шлях приводить до порушення роботи регуляторних Т-клітин, які виробляють цитокіни інтерферон-гамма та інтерлейкін-10. Дисбаланс у цих цитокинах призводить до запальних процесів, що вражає центральну нервову систему.

Раніше повідомлялося, що американські фахівці з жіночої лікарні Брігхем в Бостоні довели, що споживання великої кількості солі пов'язано зі збільшенням ризику передчасної смерті.

Нагадаємо, раніше було зроблено новий крок у діагностиці розсіяного склерозу.Категория: Наука