Датчик сухого ходу, види та особливості застосування


Опубликованно 07.12.2018 01:51

Датчик сухого ходу, види та особливості застосування

Насосне обладнання виконує свої функції нормально тільки при наявності середовища в трубах і помпи. Перекачуване середовище є для самого обладнання і мастилом, і охолоджувачем. Якщо ця субстанція пропадає і насосне обладнання починає працювати вхолосту, то незабаром вийде з ладу. Щоб уникнути появи таких ситуацій, застосовуються датчики сухого ходу для насоса. При зникненні середовища датчик або реле відключає живлення насоса, запобігаючи його поломку. Сухий хід

Саме явище сухого ходу може стати причиною виходу з ладу обладнання, при поломці насоса внаслідок подібного явища не можна домогтися гарантійного ремонту.

Причиною появи сухого ходу можуть бути такі умови, як: неправильний вибір висоти установки насоса, це може призвести до того, що при роботі стовп води під час перекачування поступово знизиться і насос почне захоплювати повітря; при довготривалому використанні свердловини без прочищення вона може замулитися, з-за цього рівень води буде заповнюватися за більш тривалий термін часу; якщо насос встановлений на поверхні рідини, під час роботи може виникнути знос патрубків і через них буде проходити повітря.

Якщо не звертати уваги на ці умови і не застосовувати датчик сухого ходу для насоса, останній може перегрітися і обмотка електродвигуна може згоріти. Датчик рівня

Однієї з різновидів датчика сухого ходу є реле рівня води для контролю самого стовпа рідини. У поплавковому реле використовується плаваючий блок-контактів, при знаходженні його на максимальному рівні контакти нормально замкнуті, якщо рівень падає і поплавок опускається до мінімального рівня, вони розмикаються і відключають живлення електродвигуна.

Датчик контролю рівня води в своїй конструкції має групу поплавців. Один з них розташований на мінімальному допустимому рівні, і трохи нижче встановлений інший, між ними протікає мінімального значення струм. Якщо рівень стовпа води падає нижче мінімального значення, протікання струму між поплавками припиняється, харчування насоса відключається.

Цей вид датчика сухого ходу хороший тим, що запобігає захоплення насосом повітря при зниженні стовпа води, усуваючи тим самим ймовірність виходу з ладу електродвигуна. Захисне реле

Електромагнітне реле тиску представляє ще один вид датчика сухого ходу води. Під час падіння тиску потоку рідини в системі воно виробляє відключення двигуна насоса. У конструкції реле застосовується мембрана і контактна група.

Під час роботи перекачуване середовище тисне на мембрану, при цьому контакти замкнуті. Якщо тиск падає, мембрана опускається, розмикаючи групу контактів, харчування переривається.

Падіння тиску в трубопроводі може бути наслідком декількох причин: вихід з ладу самої помпи насоса; у кожному насосному обладнанні використовується фільтр, засмічення цього елемента може викликати падіння тиску потоку води; також причиною може стати і знаходження насоса вище рівня води.

Монтувати такий датчик можна як на сам насос, так і окремо, також можливе комплексне застосування разом з реле тиску води. Датчик тиску

Реле контролю проходження води також є різновидом датчика сухого ходу води. Воно являє собою електромеханічний пристрій.

У конструкції турбінних реле є ротор у вигляді турбіни, на якому знаходиться електромагніт, під час проходження потоку рідини наводиться магнітне поле, спеціальні контролери зчитують виробляються імпульси. Якщо потік знижується, відповідно, магнітне поле слабшає, і контролери відключають живлення.

У лепестковом реле є легка пластинка, яка при проходженні потоку відхиляється і замикає контакти; якщо потік падає, контакти розмикаються і живлення відключається. Такий вид датчика сухого ходу відрізняється своєю простотою і низькою вартістю.

Спеціальні датчики, такі як контролери протоки, стежать за кількома параметрами. Вони контролюють тиск води, потік середовища, а також відключають і включають контакти двигуна насоса. В деяких випадках їх забезпечують зворотними клапанами. У зв'язку з цим підключення датчика сухого ходу такого виду відрізняється дорожнечею. Особливості вибору датчика

При виборі датчика сухого ходу варто орієнтуватися на деякі умови: глибина занурення трубопроводу, висота рівня рідини; діаметр самої свердловини; вибрати, який саме насос буде необхідний - занурювальний або поверхневий; фінансові можливості.

Для колодязя застосовують датчики з поплавцем, для свердловин з чистою перекачуваним середовищем підійде датчик рівня води, а для брудної середовища застосовують реле потоку або тиску середовища.

Застосування датчика сухого ходу є обов'язковим, його використання може зберегти насосне обладнання в робочому стані. У деяких випадках, якщо є можливість своєчасно відключити насос і контролювати рівень води наочно, подібні реле можна не застосовувати. Автор: Дмитро Семенових 24 Жовтня, 2018Категория: Автомобили