Претензії вченого до першим геном-редагувати немовлят створює шум


Опубликованно 07.12.2018 04:17

Претензії вченого до першим геном-редагувати немовлят створює шум

Він Jiankui Південний університет науки і технологій Китаю заявив він змінює ДНК народжених дівчаток-близнючок раніше в цьому місяці, щоб спробувати допомогти їм протистояти можливої майбутньої інфекції з вірусом Сніду — сумнівна мета, етично і науково.

Немає незалежного підтвердження того, що вчений говорить, що він зробив, і він не був опублікований в журналі, де інші експерти могли ознайомитися з ним. Доктор розкрив свої претензії в понеділок в Гонконзі, де ген редагування конференції, в тому і повідомлялося раніше в ексклюзивному інтерв'ю Ассошіейтед Прес.

Китайський учений він Jiankui стверджує, що він допоміг зробити перші в світі генетично змінені немовлят: дівчаток-близнюків, чиє ДНК він сказав, що змінив. Фото: АП/Марка Schiefelbein

Реакція на претензію була швидкою і різкою. Більше 100 вчених вже підписали петицію, що закликає до здійснення більш широкого нагляду на ген редагування експериментів.

В університеті, де доктор він сказав, що буде наймати експертів для розслідування, заявивши, що працюють "серйозні порушення академічної етики і стандартів". Прес-секретар сказав, що доцент був у відпустці від викладання з початку цього року, але залишається на факультеті та в лабораторії університету.

По темі: Стівен Хокінг прогнозом раси надлюдей

Влади в Шеньчжені, місті, де знаходиться лабораторія доктора він є, також розпочато розслідування. Університету Райса в США заявив, що буде розслідувати причетність фізики професор Михайло злічити. Такого роду редагування генів заборонений в США, хоча Проф вважаємо, сказав він працював з доктором він на проекті в Китаї.

"Незалежно від того, де воно було проведено, ця робота, як описано в пресі порушує наукового поведінки і є несумісним з етичними нормами наукового співтовариства і Університету Райса," школа сказала в заяві.

Микропланшета, містять ембріони, які були впорскнуті З білок Cas9 і PCSK9 у sgRNA. Фото: АП/Марка Schiefelbein

Редагування генів-це спосіб переписати ДНК, код життя, щоб спробувати поставити відсутній ген, який потрібен або вимкнути той, який викликає проблеми. Її тільки недавно спробував у дорослих для лікування серйозних захворювань.

Редагування яйцеклітин, сперми або ембріонів відрізняється, тому що це робить постійні зміни, які можуть передати майбутнім поколінням. Його ризики невідомі, і провідні вчені закликали до мораторію на її застосування, за винятком лабораторних досліджень, поки ще не дізнався.

Вони включають у Фен Чжан і Дженніфер Doudna, винахідники потужний, але простий інструмент під назвою CRISPR-Cas9 в тому, що, як повідомляється, був використаний на китайських дітей під час лікування безпліддя, коли вони були задумані.

"Не тільки я бачу в цьому ризик, але я також глибоко стурбована відсутністю прозорості (по роботі)", - сказав д-р Чжан, який зараз працює в широкому Інституту MIT. Він сказав, що медичні досягнення треба відкрито обговорювати з пацієнтами, лікарями, вченими і суспільством.

'Ми вважаємо, що це етично, - сказала Лін Zhitong адміністратор Harmonicare, який очолює комісію з етики. Фото: АП/Марка Schiefelbein

Гонконг-конференція організаторів Проф Doudna, з Університету Каліфорнії, Берклі, сказав доктор, він зустрівся з нею в понеділок, щоб повідомити їй про свою роботу, і що вона та інші план, щоб дозволити йому виступити на конференції у середу, як планувалося спочатку.

"Ні одна із заявлених робіт пройшли процес експертної оцінки", - сказала вона, додавши, що конференція спрямована на розмови про важливі питання, такі як і при редагуванні генів є доцільним.

Інший керівник конференції, декан Гарвардської Медичної школи Джордж Дейлі, висловив стурбованість з приводу інші вчені намагалися це при відсутності правил або бан.

"Я був би стурбований, якщо цей початковий доповідь відкрив шлюзи для широкої практиці", - сказав д-р Дейлі.

Нотр-Дам-правової школи професора О. Картер Сніду, колишній радник президента з питань біоетики, назвав доповідь "глибоку тривогу, якщо це правда".

"Неважливо, наскільки благими намірами, це втручання небезпечно, неетично, і являє собою ризиковану момент в історії людства", - написав він у електронному листі. "Ці діти, і діти їхніх дітей, мали своє майбутнє безповоротно змінений без згоди, етичні коментар або змістовного обговорення."

Висловлювалися побоювання про те, як Доктор говорить, що він виходив, і будуть учасники по-справжньому розуміти потенційні ризики та переваги перед підписанням для спроб вагітності з редакцією ембріонів. Він каже, що почав свою роботу в 2017 році, але він тільки дав повідомлення про його початку цього місяця на китайський регістр клінічних випробувань.

Проблеми секретності посилюються відсутністю доказів своїх тверджень. Доктор сказав що беруть участь батьки відмовилися бути ідентифіковані і опитані, і він би не сказав, де вони живуть або де робота була виконана.

Один незалежний експерт навіть не сумнівається в тому, що претензія могла бути містифікація. Але Проф вважає що назвати смішно.

"У ході роботи відбулися", - сказав він. “Я зустрівся з батьками. Я був там для інформованої згоди батьків".

Монітор показує ембріон під мікроскопом в лабораторії в Шеньчжень в південній китайській провінції Гуандун. Фото: АП/Марка SchiefelbeinКатегория: Наука