Відкритий самий міцний матеріал у Всесвіті


Опубликованно 12.12.2018 00:03

Відкритий самий міцний матеріал у Всесвіті

Команда дослідників розрахувала міцність матеріалу, розташованого глибоко під корою нейтронних зірок і виявила, що він є найбільш міцним матеріалом у Всесвіті, відомим науці.

Метью Каплан (Matthew Caplan), дослідник-постдок з Університету Макгілл, Канада, разом з колегами з США успішно провів найбільше комп'ютерне моделювання фізики кори нейтронних зірок, вперше описавши процеси її розлому.

"Міцність кори нейтронних зірок, зокрема, нижнього шару кори, має велике значення для вивчення ряду астрофізичних процесів, однак зумовлюють цю міцність фактори недостатньо глибоко вивчені в даний час", - сказав Каплан.

Нейтронні зірки формуються при вибухах наднових, які представляють собою "схлопування" об'єкта розміром з Сонце до розмірів Монреаля, в результаті чого їх щільність стає "до сотні трильйонів разів більше щільності самого щільного матеріалу, виявленої на Землі". З-за найпотужнішої гравітації зовнішні шари нейтронної зірки застигають у тверда речовина, що надає їй схожості з Землею, що має тверду кору, навколишнє рідке ядро.

Висока щільність обумовлює унікальну структуру матеріалу надр нейтронних зірок, відомого як ядерна паста. Завдяки проведеним розрахункам, вимагав 2 мільйони годин машинного часу на суперкомп'ютері що еквівалентно 250 років обчислень на ноутбуці з одним хорошим центральним процесором – Каплан і його колеги змогли «розтягнути і деформувати» матеріал, розташований глибоко в надрах нейтронної зірки.

Ці знахідки можуть допомогти астрофізикам глибше зрозуміти гравітаційні хвилі, подібні тим, що були виявлені в минулому році з боку стикаються нейтронних зірок. Ці нові результати навіть містять вказівки на те, що поодинокі нейтронні зірки здатні генерувати невеликі за інтенсивністю гравітаційні хвилі, зазначили автори.

Дослідження опубліковане в журналі Physical Review Letters.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені створили новий матеріал в 10 разів міцніше сталі.Категория: Наука