Знайдений головний ознака наближення раку


Опубликованно 14.12.2018 00:48

Знайдений головний ознака наближення раку

Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) виявили механізм, який дозволяє клітинам раку засвоювати глюкозу і отримувати енергію для виживання і росту пухлини. При цьому підвищується вміст в клітинах специфічної молекули, по якій можна визначити передракові стани. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Дослідники виявили молекулу, названу натрій-глюкозным котранспортером 2 (SGLT2), яка є білком, що відповідає за перенесення глюкози всередину клітини. Ракові клітини потребують глюкози, щоб забезпечити своє виживання і зростання, тому інший тип транспортних білків — глюкозні транспортери (GLUT) — критично важливі для них. У попередніх дослідженнях було показано, що SGLT2, можливо, відіграє важливу роль у розвитку деяких типів раку, включаючи рак простати і підшлункової залози.

Вчені скористалися позитронно-емісійної томографією, щоб визначити активність різних транспортерів глюкози в клітинах раку легенів на різних стадіях розвитку. Виявилося, що в клітинах міститься велика кількість SGLT2, що вказує на те, що недавно сформувалися пухлини забезпечують себе вуглеводами переважно через натрій-глюкозний котранспортер, а не через GLUT. Крім того, підвищення концентрації SGLT2 може відбуватися до виникнення пухлини, що робить його зручним маркером для виявлення злоякісних захворювань на ранніх стадіях.

Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, що в поширенні раку винувато людство.Категория: Наука