Чистка мікрохвильовки: способи, засоби і рекомендації. Як почистити мікрохвильовку всередині? Швидкий спосіб


Опубликованно 04.01.2019 17:12

Чистка мікрохвильовки: способи, засоби і рекомендації. Як почистити мікрохвильовку всередині? Швидкий спосіб

Будь-яка побутова техніка потребує профілактики та чищенні. Навіть мікрохвильова піч. Чистити останню - та ще задачка, адже жирові нарости видалити не так-то просто. Вони намертво в'їдаються в стінки камери, і відшкрібати їх страшенно незручно. Однак є кілька способів, які допоможуть почистити мікрохвильовку з мінімальними зусиллями. Вони допоможуть впоратися навіть з дуже брудною мікрохвильовкою. Чистка перестане бути каторжної роботою. І зараз ми розглянемо ці способи. Варіанти впорядкування мікрохвильовки

Як почистити мікрохвильовку всередині? Найшвидший спосіб - це зовсім не міф. Будь-який з них вимагає певної кількості часу. Але з цими способами все буде набагато швидше, ніж просто драїти камеру вручну. Проте суть не в тому, щоб скоротити час на чистку, а в тому, щоб докласти мінімум зусиль і отримати максимальний за якістю результат. Для очищення камери мікрохвильовки від жирових накопичень існують такі способи: Чистка парою. Очищення з допомогою мильного розчину. Очищення содою. Усунення жиру з допомогою оцту. Використання лимонної кислоти. Чистка апельсиновими кірками. Очищення за допомогою лимона. Використання засобу для миття посуду.

Всі вищеперелічені варіанти допомагають домогтися практично ідеального результату. Варто, однак, зазначити, що далеко не всі способи, описані в даному матеріалі, підходять для регулярного використання в тому випадку, якщо внутрішня камера мікрохвильовій печі покрита емаллю. Наприклад, оцет або лимонна кислота надають руйнівну дію на покриття з емалі. Однак перейдемо до детального розгляду всіх перерахованих вище способів. І першим значиться варіант з чисткою пором.

Очищення з допомогою пара

Багато сучасні МІКРОХВИЛЬОВІ печі оснащені опцією паровий очищення камери. Але навіть якщо такої функції немає, то можна створити її самостійно. Чистка мікрохвильовки пором хороша в тому випадку, якщо забруднення не дуже страшні. Якщо ж ми маємо справу із застарілими забрудненнями, то ніякої пар тут не допоможе. У будь-якому випадку почистити піч парою (хоча б на першому етапі) не завадить. Що для цього потрібно? Всього нічого: миска з водою (приблизно 250 мл); мікрохвильовка; волога губка чи серветка.

А потрібно зробити наступне. Помістити миску з водою в мікрохвильовку (чистка буде проводитися потім), включити СВЧ піч на максимальну потужність і виставити таймер хвилин на п'ять. Після цього необхідно дістати миску і протерти стінки камери вологою губкою або серветкою. Принцип полягає в тому, що пар трохи розчиняє жирові накопичення, і їх легко можна буде стерти звичайною губкою. Але тільки в тому випадку, якщо накопичення не застарілі. Тоді такий фінт вдасться. Якщо ж шар жиру занадто старий, то саме час переходити до наступного.

Очищення з допомогою мильного розчину

Цей спосіб не передбачає відчайдушної очищення з допомогою рук. І це ще одна відповідь на питання про те, як почистити мікрохвильовку всередині. Швидкий спосіб полягає в тому, що пари мильного розчину доведуть давню жир до потрібної кондиції, а потім його легко можна буде видалити. Що потрібно для очищення мікрохвильовки таким способом: ємність з мильним розчином (250 мл); мікрохвильова піч; губка або волога серветка.

Зробити потрібно наступне: ставимо миску з розчином в мікрохвильову піч і включаємо її на п'ять хвилин на максимальну потужність. За час роботи НВЧ пари розчину вберуться в жир і зроблять його податливим. Потім вимикаємо мікрохвильовку і чекаємо, поки камера охолоне. Беремо в руки губку (або вологу серветку) і легкими рухами протираємо внутрішню камеру. Таким способом можна легко видалити жир навіть з важкодоступних місць. Але що робити в тому випадку, якщо мікрохвильовка ну дуже запущена? Доведеться вдатися до більш радикальних способів. Наприклад, таким як чистка мікрохвильовки содою.

Очищення з допомогою соди

Цей варіант потрібно використовувати дуже обережно. Справа в тому, що сода має яскраво вираженим абразивним властивістю. Це означає, що є дуже великий ризик пошкодження емалі на поверхні, що очищається. Тому і рекомендується використовувати не чистий соду на губці, а її розчин. Потрібно зробити таку собі содову баню для мікрохвильовки. Чистка за допомогою соди досить проста. Ось що для цього знадобиться: миска (або яка-небудь інша ємність) з розчином соди (співвідношення значення не має); мікрохвильова піч; губка (змочена).

Алгоритм дій такий. Спочатку потрібно поставити миску в мікрохвильовку і включати її на повну потужність хвилин на десять. За цей час пари соди повинні добре вбратися в застарілий жир і зробити його желеподібним. Після цього слід вийняти миску, дочекатися, поки охолоне камера, і протерти її вологою губкою. Особливо сильно терти не варто, оскільки жир, просочений парами соди, набуває абразивні властивості. Можна пошкодити емаль. Є ще один хороший варіант - чистка мікрохвильовки оцтом. Очищення з допомогою оцту

Цей варіант очищення видаляє навіть старі нарости жиру зі стовідсотковою гарантією, але він ще небезпечніше попереднього. Оцет дуже "сильний" і негативно впливає на емаль. А якщо емалі немає, то можна без усякого побоювання використовувати саме його. І тоді мікрохвильова піч буде завжди чистою. У нього є ще одна особливість: оцет геть відбиває неприємний запах, який неминуче з'являється при тривалому використанні СВЧ-печі. Що знадобиться для здійснення процесу очищення: розчин оцту (0,5 літра води на 50 грам оцту); широка ємність, яка поміститься в піч; сама мікрохвильовка; волога губка чи серветка.

Є кілька варіантів для видалення жиру зі стінок мікрохвильовки. Чистка при першому варіанті полягає в тому, що потрібно просто протерти розчином стінки камери і залишити так хвилин на 10. Потім слід видалити весь жир (і розчин). Другий варіант полягає в наступному. Потрібно помістити ємність з розчином в мікрохвильовку і пропарити камеру на максимальній потужності протягом п'яти чи десяти хвилин. Після цього слід видалити розчин і жир зі стінок камери губкою. Другий варіант набагато ефективніше.

Очищення за допомогою лимонної кислоти

Лимонна кислота - ще один хороший засіб для чищення мікрохвильовки. Воно працює за принципом соди, але набагато безпечніше останньої. Лимонна кислота не має абразивним ефектом і ніяк не впливає на емаль. А отчищает застарілий жир нітрохи не гірше соди або оцту. Але у лимонної кислоти є інша особливість: вона роз'їдає деякі емальовані поверхні. Але це тільки в тому випадку, якщо перестаратися з очищенням. Для усунення жиру потрібно таке: розчин лимонної кислоти (50 грам на півлітра води); широка миска (або інша ємність); сама СВЧ піч; волога губка чи серветка.

Потрібно поставити ємність з розчином в мікрохвильову піч і включити її на десять хвилин на максимальній потужності. Потім потрібно почекати, поки охолонуть стінки камери (і сама ємність). Виймаємо ємність з камери і протираємо стінки вологою губкою або серветкою. Тепер перед нами чиста мікрохвильовка. Чистка таким способом допомагає позбавитися від застарілих наростів жиру. Але неприємний запах залишиться. Якщо потрібно усунути, то є інший спосіб. Очищення з допомогою апельсинових кірок

Засоби очищення мікрохвильовки від жиру можуть бути самими різними. Але навряд чи хтось припускав, що звичайні апельсинові кірки можуть бути корисні в цьому випадку. З їх допомогою можна не тільки очистити мікрохвильову піч від грязі, але і добитися повного видалення неприємного запаху з камери печі. Багатьом вищеперелічених способів саме цього не вистачало. Що потрібно для очищення: апельсинові кірки; ємність з водою (широка); сама мікрохвильова піч; волога губка чи серветка.

Алгоритм дій такий. Потрібно покласти апельсинові кірки в ємність з водою. Потім поставити ємність у мікрохвильовку і прогріти на максимальній потужності протягом п'яти хвилин. Потім потрібно дати кіркам постояти в камері мікрохвильовій печі ще півгодини при закритих дверцятах. Потім виймаємо ємність і протираємо губкою або серветкою. І виходить чиста і пахуча мікрохвильовка. Якщо апельсинових кірок під рукою немає, то ось вам ще один спосіб. Теж з використанням сили цитрусових.

Очищення з допомогою лимона

Чистка мікрохвильовки лимоном також допомагає позбавитися від сильних забруднень і неприємного запаху. Сік лимона володіє яскраво вираженим дезинфікуючим властивістю. Він відмінно вбиває цвіль, грибок і різні бактерії. Тому і рекомендується використовувати саме його. Оскільки лимон - натуральний продукт, він ніяк не впливає на стан емалі камери мікрохвильовій печі. Для очищення потрібно: два лимона середніх розмірів; вода (0,5 літра); широка ємність; мікрохвильова піч; волога губка чи серветка.

Зробити потрібно наступне. Наливаємо воду в ємність і видавлюємо в неї сік всіх двох лимонів. Залишки цитрусових теж кладемо в ємність. Ставимо миску з сумішшю в мікрохвильовку і прогріваємо на максимальній потужності протягом п'яти хвилин. Даємо ємності постояти всередині ще півгодини. Потім виймаємо розчин з камери і протираємо її стінки вологою губкою або серветкою. Насолоджуємося надзвичайним ароматом. Такий варіант найбільш ефективний і безпечний.

Очищення за допомогою засобу для миття посуду

Відмінне еко-засіб для чищення мікрохвильовки - звичайна рідина для миття посуду. Для очищення СВЧ печі відмінно підійдуть такі варіанти, як "Фейрі" або "Дося". Інші кошти теж можна використовувати. Багато з них не тільки розчиняють жир, але і усувають неприємний запах, що теж досить непогано. Що потрібно для здійснення чищення таким способом? Набір досить скромний: засіб для миття посуду; губка; мікрохвильовка.

Зробити потрібно наступне. Беремо губку і капаємо на неї "Фейрі" до розмірів звичайної монети. Потім вспениваем його на губці. Кладемо губку в мікрохвильову піч і вмикаємо на мінімальній потужності на п'ять хвилин. Якщо використовувати максимальну, то губка просто розплавиться. А так пари миючого кошти осядуть на стінках з жиром і растворят його. Потім потрібно буде просто протерти стінки інший губкою. Потім, коли камера охолоне.

Вердикт

Є кілька способів приведення в порядок мікрохвильовки. Чистка при використанні якогось одного з них нічим не відрізняється від звичайної. Тільки людині не доводиться терти стінки до болю в руках. Найбільш переважними є очищення за допомогою пари і апельсинових кірок (або лимона). Висновок

Засобів для чищення мікрохвильовки від жиру дуже багато. Вони дозволяють заощадити час і сили. Однак до деяких з них варто ставитися з побоюванням. Наприклад, використання соди або оцту для усунення складних забруднень може нашкодити емалі камери мікрохвильової печі (якщо така є). Найбільш безпечними вважаються варіанти з використанням цитрусових, пара або засоби для миття посуду. В принципі, будь-який з перерахованих вище способів допоможе підтримувати мікрохвильову піч в ідеальному стані. Завдання користувача - вибрати підходящий саме для нього. Автор: Ярик Драгунів 3 Грудня, 2018Категория: Технологии