Знайдена найбільш рідкісний птах у світі


Опубликованно 10.01.2019 02:45

Знайдена найбільш рідкісний птах у світі

Бразильські вчені і экоактивисты знову виявили в лісах штату Баїя єдину відому самку топаколо Штреземанна — можливо, це найбільш рідкісний птах у світі, тому що інших особин цього виду кілька років ніхто не знаходив, рассказываетэкологическая організація American Bird Conservancy.

Топаколо Штреземанна (Merulaxis stresemanni) — бразильський ендемік на межі повного зникнення. BirdLife International вважає, що загалом у популяції може бути від 10 до 15 індивідів, однак в останні кілька років вчені бачили тільки одну самку. Щоб оцінити стан місця її проживання в Баїя і Мінас-Жерайс, American Bird Conservancy і бразильська Funda??o Biodiversitas цієї осені відправили в ліси заповідника експедицію, яка після кількох місяців роботи змогла сфотографувати птицю і записати її голос.

Экоактивисты відзначають, що цей вид топаколо, відкритий в 1940-х роках, потім ніхто не бачив більше 50 років, до 1995 року. Вченим майже нічого не відомо про життя птиці, але вони розраховують, що захист її ареалу від пожеж і вирубки лісів для сільського господарства допоможе зберегти рідкісний вид і дасть їм можливість вивчити його. Пошуки інших особин тривають.

Нагадаємо, раніше були названі самі унікальні і зникаючі птахи на планеті.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.Категория: Наука