Відомий вчений назвав тераформування Марса безумством


Опубликованно 12.01.2019 00:09

Відомий вчений назвав тераформування Марса безумством

Розмови про можливість тераформування Марса ходячи вже давно. Ми всі прекрасно розуміємо, що зараз у людства немає технологій, які могли б це дозволити. Проте у науковій та навколонаукової середовищі є люди, які переконані в тому, що такі технології у нас можуть з'явитися в майбутньому. Є, звичайно, і ті, хто вважає всю цю затію божевіллям. Взяти хоча б знаменитого американського популяризатора науки Білла Найа, який в недавньому інтерв'ю USA TODAY дуже різко висловився про ідею тераформування Червоної планети.

На його думку, ті, хто думає про можливості перетворення Червоної планети в жиле місце для людства, ймовірно, «сидять на важких наркотиках».

"Вся ця ідея тераформування Марса... я постараюся бути максимально тактовним, але ті, хто таке пропонує, ви що, хлопці, під наркотою?", — заявив у розмові з журналістами Най."Ми не здатні подбати навіть про своїй рідній планеті, місці, в якому ми живемо сьогодні, місці, що ідеально підходить для життя. А ви говорите про іншій планеті".

Най є вельми шановним популяризатором науки, тому його думка дійсно може мати вагу в науковому співтоваристві. Для тих же, хто не переконаний в його правоті, у вченого є кілька аргументів, що пояснюють «маячню» цієї затії.

"Це дуже нерозумно. По-перше, тому що там дуже холодно. По-друге, там практично немає води. По-третє, там абсолютно немає ніякої їжі і що важливіше всього — там немає чим дихати".

Бив Най не самотній у своїх судженнях. Не менш відомий астрофізик і також популяризатор науки Ніл Деграсс Тайсон теж вважає, що будь-які плани, пов'язані з тим, як перетворити Марс населений куточок для людства – суцільний абсурд. Вчений згоден з тим, що люди одного разу зможуть літати на Марс, але лише в рамках коротких візитів. Залишатися там жити – повна дурість.

У свою чергу в таборі прихильників ідеї тераформування Червоної планети теж є гучні імена. Взяти хоча б главу компанії SpaceX Ілона Маска або знаменитого фізика Стівена Хокінга, який до самої смерті вважав, що людству необхідно починати шукати новий будинок або вона ризикує зникнути зовсім силу багатьох причин (війни, голод, кліматичні зміни і так далі). На думку Маска і Хокінга, ми повинні докласти всі зусилля для того, щоб знайти "Землю 2.0". А якщо і не знайти, створити самостійно. У цьому випадку у людства буде "запасний варіант" і він зможе стати по-справжньому міжпланетним виглядом.

Незважаючи на свою категоричність, в інтерв'ю Білл Най також додав, що впевнений в тому, що люди зможуть відправитися на Марс для його дослідження, але не життя.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що тераформування Марса неможливо.Категория: Наука