CDMA і GSM: різниця в чому?


Опубликованно 25.01.2019 06:24

CDMA і GSM: різниця в чому?

Між CDMA і GSM різниця в чому? У типі поділу. GSM використовує тимчасове і частотне розділення, а CDMA - кодова, з-за чого з'являється ряд переваг. Причому стосуються вони як користувача, так і оператора. Зараз ми розберемося, у чому різниця між CDMA і GSM-типами. Основні відмінності

GSM-телефони використовують тимчасове і частотне розділення. На кожного абонента створюється невелика частотна смуга. При цьому "процедура" обміну даними тимчасова. Сигнал переривається, але із-за високої швидкості обміну даних це непомітно. Переривання зв'язку можна помітити по писку з телефону, коли він знаходиться поруч з іншим пристроєм.

CDMA використовує більш просунуте кодове розділення. Кожен абонент, підключений до базової станції. Він використовує весь частотний ресурс, який доступний всім абонентам, а станція спілкується відразу з усіма. Дзвінок або повідомлення від конкретного абонента виділяється за допомогою коду: кожному абоненту відповідає свій унікальний код, з-за чого він виділяється серед інших абонентів. Ці способи з'єднання абонентів можна описати одним простим прикладом. Припустимо, що в приміщенні знаходяться декілька людей. Перша частина людей говорить по черзі, по 10 секунд – це GSM-тип. Друга частина розмовляє без черги, всі відразу, але кожна пара говорить на своїй мові – це CDMA. В обох випадках люди можуть спілкуватися, але спілкування без черги в 10 секунд набагато комфортніше. У кого більше переваг

Різниця полягає в більш широкій смузі частот. Для абонента переваги полягають у: більш кращій якості передачі даних: велика окремо виділена лінія більш стійка; безпеки: перехоплений сигнал CDMA виглядає як шум, виділити абонента і почути голос практично неможливо; меншому енергоспоживанні пристрої зв'язку: сигнал у мережі CDMA менш потужний, порівняно з GSM і залежить від відстані до ретранслятора.

Перевага CDMA для операторів полягає в більшій кількості станцій, а значить і їх більшому радіусі, а також більш простий налаштування мережі і захист від перевантажень. Оператори CDMA можуть покривати набагато більш значну територію з мінімальними витратами на устаткування, на відміну від GSM.

Тоді постає питання: "Чому ж формат GSM більш поширений, якщо CDMA у всьому краще?". Причин не так вже й багато, і вони прості. Коли створили CDMA, GSM вже існувала. У разі переходу виникала проблема з споживчим обладнанням та обладнанням для операторів. CDMA через своїх особливостей вимагала більш потужну обчислювальну силу, так як поділ було кодовою і потрібно було обробляти кожного абонента. На розробку менш поширеною мережі теж потрібні були кошти, так і телефони з підтримкою CDMA коштують дорожче.

Крім цього, існувала і проблема в зручності користувача. В GSM-мережі ідентифікувати абонента можна з фізичної SIM-карті (на ній зберігається інформація, яка потрібна оператору). Якщо користувач хотів змінити телефон на новий, йому потрібно було просто переставити SIM-карту, і про це не потрібно було повідомляти оператора.

У CDMA-телефони немає слотів для SIM-карти, інформація, необхідна оператору, прошивається в сам телефон. З-за цього, щоб поміняти телефон, треба нести його в салон зв'язку. Також CDMA-телефон можна використовувати в роумінгу. Сьогодні вже є телефони, які можуть підтримувати одночасно два формату мережі, проблема в обмеженому виборі пристроїв зважилася. Американські оператори стали двигуном цього прогресу, вони внесли найбільший внесок у цю технологію. У межах російського ринку CDMA-оператори займають набагато меншу частку, вибір сумісних смартфонів телефонів або менше, але при бажанні користувач може придбати пристрій на міжнародному ринку.

Враховуючи плюси і мінуси, вибір типу мережі залежить тільки від покриття тієї чи іншої території вашим оператором. Основна різниця CDMA і GSM - наявність фізичної карти. Як відрізнити CDMA від GSM?

Як ми вже з'ясували, між CDMA і GSM різниця полягає у відсутності фізичної слота для SIM. Якщо у вашому телефоні є SIM-карта, скоріше за все, ваш телефон використовує мережі GSM, якщо у вашому пристрої немає лотка під SIM-карту, швидше за все, у вас телефон CDMA. По оператору стільникового зв'язку.

GSM-телефони використовують SIM-карту, CDMA - E-Sim. А як визначити тип зв'язку на iPhone?

Відрізнити GSM або CDMA iPhone можна за номером на задній кришці.

iPhone 5s і пізніші моделі використовують LTE. Як дізнатися тип зв'язку на попередніх пристроях?

iPhone 5c: A1532, A1507 або A1529 — iPhone 5c GSM; A1532 або A1456 — iPhone 5c CDMA; A1516, A1526 або A1529 — iPhone 5c GSM, Китай.

iPhone 5: A1428 — iPhone 5 GSM; A1429 — iPhone 5 GSM і CDMA; A1442 — iPhone 5 CDMA, Китай.

iPhone 4s: A1431 — iPhone 4s GSM, Китай; A1387 — iPhone 4s CDMA; A1387 — iPhone 4s GSM.

iPhone 4: A1349 — CDMA iPhone 4s; A1332 — iPhone 4 GSM.

iPhone 3Gs: A1325 — iPhone 3GS; A1303 — iPhone 3GS.

3g iPhone: A1324 — iPhone 3G; A1241 — iPhone 3G.

iPhone використовує тільки формат 2g.

В iPhone яка між CDMA і GSM різниця? У Росії немає підтримки E-Sim, і тому iPhone, випущений на російський ринок, не підтримує цю технологію. У всьому світі при покупці можна вибрати тип зв'язку, CDMA або GSM. Автор: Данило Підлубний 29 Листопада, 2018Категория: Технологии