Кращий ресивер DVB-T2: особливості, як вибрати, огляд популярних моделей


Опубликованно 01.05.2019 08:42

Кращий ресивер DVB-T2: особливості, як вибрати, огляд популярних моделей

З кожним днем регіонів, що входять в зону ефірного цифрового телевізійного мовлення, стає все більше. Вже недалекий той день, коли застарілий «аналог» взагалі буде відключений. Що робити власникам старих, але цілком працездатних телевізорів? Всім вже ясно – придбати спеціальну приставку (до речі, її коректну назву – цифровий ресивер). Ціновий діапазон таких виробів невеликий. На сьогоднішній день вони коштують від 800 до 2000 рублів. А ось від кількості моделей у звичайного споживача очі просто розбігаються. Як же вибрати кращий ресивер DVB-T2 (латинські букви відповідають російському стандарту цифрового телемовлення) і на що звернути увагу перед покупкою? У нашій оглядовій статті ми постараємося розповісти про те, на які функціональні особливості варто звернути увагу, і представимо огляд найбільш популярних моделей. Навіщо потрібна приставка

Основне призначення (з точки зору просунутих користувачів) навіть самого кращого ресивера DVB-T2 – прийом цифрового сигналу і його подальша обробка. Подібна приставка являє собою «проміжну ланку» між антеною та телевізором, який у даній конфігурації використовують уже як монітор для відображення картинки. Принцип роботи в доступному викладі виглядає наступним чином: ефірний сигнал з антени надходить на цифровий тюнер; далі він обробляється вбудованим процесором і надходить на наявні у телевізора, аудіо-відео входи, які ще в недалекому минулому використовували для підключення відеомагнітофона або DVD-плеєра. При цьому кардинально поліпшується якість зображення. І хоча ефірне мовлення багатьох каналів поки ще виробляють зі стандартним роздільною здатністю 720 на 576 пікселів, переваги цифрового сигналу видно відразу, навіть неозброєним оком. Стандартний комплект постачання

Незалежно від виробника комплект поставки навіть самого кращого цифрового ресивера DVB-T2 складається з: Основного модуля зі змонтованими на ньому роз'ємами для підключення до телевізора, антени, зовнішніх накопичувачів або Wi-Fi-адаптера). Блоку живлення, який може бути виконаний у вигляді виносного пристрою або облаштований в корпусі приставки. Пульта дистанційного керування і елементів для його живлення. Аудіо-та відеокабелю для підключення до телевізора (як правило, це шнур з трьома RCA роз'ємами; набагато рідше - SCART). Короткого керівництва з експлуатації. Гарантійного талону.

Варіанти підключення до телевізора

Як правило, всі ресивери DVB-T2 хорошої якості обладнані двома видами стандартних роз'ємів для підключення до телевізора: мультимедійний інтерфейс високої чіткості HDMI; композитним аудіо-відео виходом з трьома роз'ємами стандарту RCA (або, як їх в народі називають, «дзвіночки»).

Важливо! Якщо ваш телевізор обладнаний тільки 21-штырьковым роз'ємом SCART, то, природно, кращим ресивером DVB-T2 буде тільки модель, що має інтерфейс для підключення кабелю саме цього стандарту.

Що ж робити власникам «найдавніших» моделей телевізійних приймачів, які мають тільки один-єдиний роз'єм для підключення антени? Вихід є. Необхідно придбати модель з вбудованим ВЧ-модулятором. Такі приймачі дозволяють перетворити «цифру» в аналоговий сигнал одного з каналів ДМВ діапазону. Основна технічна характеристика

Визначити, який ресивер DVB-T2 краще, просто вивчивши технічні характеристики, зазначені виробником в інструкції по експлуатації, неможливо. Необізнаному в техніці споживачеві «голі» цифри, а також використовуються при складанні марки тюнерів і процесорів нічого на скажуть. Залишимо це невдячне заняття професіоналам. Єдине, на що варто звернути увагу (особливо якщо місце прийому знаходиться на значній відстані від передавального центру) – це чутливість пристрою, тобто його здатність приймати слабкі по інтенсивності сигнали без втрати якості зображення. Чим вона вище, тим краще. За європейськими стандартами якості, ресивер DVB-T2 з хорошим прийомом повинен мати вбудований приймач з чутливістю нижче 28 дБмкВ. Різновиди

Насамперед зауважимо, що всі приставки розрізняють за їх функціональним можливостям. Найпростіші моделі дозволяють здійснювати прийом цифрових мовних телевізійних каналів, їх налаштування (в автоматичному або ручному режимі) і подальшу сортування за особистим перевагам користувача. Як правило, такі вироби мають один порт USB, який дозволяє використовувати його в якості найпростішого медіаплеєра з мінімальною кількістю вбудованих кодеків, а також для підключення зовнішнього накопичувача для здійснення таких зручних можливостей, як запис або відкладений перегляд телепередачі. Більш «просунуті» моделі мають досить широкий функціонал. Це: Можливість підключення до приставки Wi-Fi-адаптера. У комплекті з домашнім бездротовим роутером це перетворює ваш старенький приймач в сучасний SMART-телевізор з усіма витікаючими «наслідками»: перегляд фільмів онлайн через Інтернет, знайомство з стрічками новин і так далі. Універсальні приставки обладнані додатковим приймачем цифрових сигналів кабельного телебачення (DVB-C). Така оснащеність дозволяє дивитися як безкоштовні ефірні канали, так і численні кабельні, які пропонують оператори (особливо це актуально для користувачів у великих населених пунктах).

Ресивери DVB-T2 HD від кращих брендів оснащені високоякісними медіаплеєрами, що дозволяють здійснювати перегляд фільмів практично у всіх застосовуваних на сьогоднішній день відеоформатах (з роздільною здатністю аж до 1920 на 1080 пікселів).

Блок живлення телевізійних приставок буває: Вбудованим. Такі пристрої фахівці вважають більш надійними. Виконаним у вигляді виносного адаптера. Огляд моделей з мінімальним набором функцій

У короткий огляд кращих недорогих ресиверів DVB-T2 потрапили три найбільш популярні моделі вартістю до 1000 рублів.

Приставка "Витязь DTR-822HD FTA" (890 рублів) зацікавить насамперед власників телевізорів, обладнані роз'ємом стандарту SCART. Такий інтерфейс сьогодні можна зустріти досить рідко. Якщо ваш телевізор має тільки такий варіант підключення зовнішніх аудіо - і відео-пристроїв, то варто придивитися до цієї моделі уважніше. З недоліків користувачі відзначають мінімалізм комплекту поставки від білоруського виробника: жодного з'єднувального кабелю в нього не входить.

Підключення моделі Tesler DSR-320 (950 рублів) до телевізору можна здійснити або через роз'єми RCA композитного виходу, або за допомогою кабелю HDMI. В інструкції з експлуатації виробник вказує на можливість оновлення програмного забезпечення через USB-порт. Вбудований медіаплеєр здійснює підтримку основних аудіо - і відеоформатів, а також перегляд фотографій.

Відмінною рисою ресивера Lumax DV-1110HD (990 рублів) є те, що він дозволяє здійснювати перегляд фільмів, звукова доріжка яких записана у форматі Dolby Digital. Вбудований кодек AC3 забезпечує відтворення багатоканальних відеоматеріалів (формату 5.1) навіть на вашому звичайному телевізорі.

Що дає підключення приставки до інтернету

Який ресивер DVB-T2 краще придбати тим, хто хоче мати доступ до деяких ресурсів інтернету? Відповідь однозначна: той, який можна підключити до всесвітньої павутини. Моделей, що дозволяють зробити це, на сьогоднішній день існує безліч. Як правило, стандартне програмне забезпечення таких приставок дозволяє, наприклад, під час докучливих рекламних пауз здійснювати наступні дії: ознайомитися з прогнозом погоди; завантажити список і насолоджуватися переглядом IPTV-каналів (як платних, так і безкоштовних); читати новини на одному з RSS-каналів ("Вісті", РБК, ТАСС, "Яндекс" і так далі); подивитися улюблений серіал або фільм у безкоштовному інтернет-кінотеатрі MEGOGO; перевірити поштову скриньку електронної пошти.

Всі вищеописані функції будуть доступні користувачеві, якщо він до одного з наявних на ресивері USB-портів підключить Wi-Fi-адаптер і зробить необхідні налаштування у відповідності з рекомендаціями виробника (вони вказані в інструкції з експлуатації). Звичайно, якість картинки буде залежати від продуктивності домашнього роутера і швидкості передачі даних, яку забезпечує провайдер. Універсальні ефірно-кабельні приставки

В огляд кращих цифрових ресиверів DVB-T2, відрізняються високим ступенем універсальності, ми включили дві найбільш популярні моделі, які отримали від користувачів більшу кількість позитивних відгуків. Обидві приставки є ефірно-кабельним, тобто дозволяють здійснювати прийом цифрових телевізійних каналів безпосередньо з антени (DVB T2), так і по мережах кабельного мовлення (DVB-C). Варто відзначити, що ціна на такі універсальні пристосування не набагато перевищує вартість найпростіших ресиверів.

Відкриває топ-2 Selenga HD950D (1350 рублів). Функціонал даної моделі задовольнить самого вимогливого користувача: від стандартної паузи (щоб не пропустити цікавий момент улюбленої передачі з допомогою простого натискання кнопки Time Shift) до відтворення «важких» файлів (з роздільною здатністю 1920 на 1088 пікселів). Вбудований кодек AC3 дозволяє здійснювати перегляд фільмів зі звуковою доріжкою, збережені у форматі 5,1. Тому дану модель можна сміливо назвати кращим DVB-T2 ресивером з долбі-звуком, якщо ви часто будете використовувати його в якості основного медіаплеєра. З технологічних особливостей варто відзначити органи управління, розташовані на передній пластикової панелі металевого корпусу. З їх допомогою можна не тільки здійснювати включення/вимикання живлення, але і регулювати гучність, входити в меню і здійснювати необхідні налаштування, перемикати заздалегідь налаштовані канали за алгоритмом «назад-вперед». Тобто навіть якщо раптово сіли елементи живлення пульта ДУ, ви не залишитеся без перегляду улюблених телепередач. Доповнивши ресивер Wi-Fi-адаптером і підключивши його до одного з USB-портів, ви отримаєте доступ (через домашній роутер) до таких інтернет-ресурсів, як "Погода", Youtube, Gmail, RSS, IPTV, Stalker і MEGOGO.

По своїм функціональним можливостям модель T64LAN (1450 рублів) від World Vision, багато в чому схожа з Selenga HD950D. Тому перераховувати їх не має сенсу. Варто тільки відзначити основну технологічну особливість – можливість підключення до інтернету безпосередньо за допомогою LAN-кабелю. Дротове з'єднання забезпечує максимально можливу швидкість передачі даних і, як наслідок, найбільш комфортне використання доступних ресурсів (без гальм і зависань).

Приставки з програмованим пультом дистанційного управління

Управління всіма функціональними можливостями будь-якої цифрової приставки здійснюється, природно, за допомогою пульта дистанційного керування. Але й сам телевізор необхідно вмикати/вимикати. Тобто користувачу необхідно мати під рукою дві «ледарки». Позбутися від такої незручності дозволяють приставки, в комплект яких входить так званий програмований пульт дистанційного управління. Представляємо вам короткий огляд двох кращих ресиверів DVB-T2, спочатку укомплектованих такими зручними пристроями.

Модель Hobbit Iron GX (1500 рублів) від компанії Divisat дозволяє здійснювати прийом як кабельних, так і ефірних цифрових каналів. Родзинкою штатної «ледарки» є те, що кілька її верхніх кольорових кнопок можна запрограмувати на управління основними функціями телевізора. Після нехитрих маніпуляцій, які включають попередню настройку, для перегляду телепередач знадобиться всього один пульт дистанційного керування.

Позбутися від телевізійної «ледарки» дозволяє і модель Oriel 421UD (1350 рублів). У своїх відгуках користувачі відзначають таке гідність цієї моделі, як найбільш повне (порівняно з конкурентами) керівництво по експлуатації, в якому докладно не тільки викладена покрокова інструкція необхідних налаштувань, але і перераховані всі функціональні можливості пристрою.

На замітку! Процесор в обох моделях використано однаковий – GX3235S. Цим багато в чому пояснюється схожість функціональних можливостей (наприклад, таких як перегляд фільмів зі звуковою доріжкою Dolby Digital формату 5,1). Ресивери з ВЧ-модулятором

Насамперед варто сказати про призначення ВЧ-модулятора: він перетворює прийняту антеною «цифру» в аналоговий сигнал одного з ДМВ-каналів. Ресивери з таким модулем можна підключати безпосередньо до антенного входу телевізора. Технічно це виправдано тільки в тому випадку, якщо приймач ну дуже «древній» і не має інших роз'ємів (RCA, SCART або HDMI). Глобального поліпшення картинки при такому використанні ресивера очікувати не варто. Однак зникнуть такі властиві ефірного аналогового сигналу перешкоди, як «брижі», «сніг», «тремтіння» і багато іншого. А як бути, якщо вдома вже встановлено кілька телевізорів, наприклад, два: основний (у вітальні) і додатковий (на кухні, який ви використовуєте як «інформаційний фон» під час прийому їжі)? Купувати дві приставки часто економічно недоцільно. Можна з успіхом підключити другий приймач (з допомогою звичайного антенного кабелю) до виходу ВЧ-модулятора цифрового ресивера. Природно, деякі незручності є, адже на обох телевізорах буде відтворюватися один і той же канал.

Відповісти на питання про те, який найкращий ресивер DVB-T2 з вбудованим ВЧ-модулятором, досить складно. Таких моделей на ринку телевізійних приставок досить мало. Найбільш популярні і доступні для придбання - це World Vision Premium (1900 рублів) і Cadena CDT-1891M (1300 рублів).

У комплекті з антеною

Як забезпечити впевнений прийом цифрових телевізійних каналів власникам приватних будинків або дачних ділянок? Адже крім самої приставки необхідно буде додатково придбати антену і, природно, з'єднувальний кабель. У такій ситуації логічніше всього придбати повний комплект для прийому цифрового ефірного телебачення. І в такому випадку який ресивер DVB-T2 кращий?

"Рэмо Tv Future Outdoor TVjet RE820HDT2" - відмінний варіант. Виріб, вартість якого на сьогодні становить близько 2500 рублів, виготовляє Саратовський електромеханічний завод. Основною особливістю моделі є що входить в комплект поставки широкосмугова логоперіодична активна антена з коефіцієнтом підсилення близько 30-35 дБ. Цього цілком достатньо для впевненого прийому цифрових каналів навіть на значній відстані від передавального центру. При зовнішній установці антени (всі необхідні кріпильні елементи входять в комплект поставки) вона зберігає свою працездатність у широкому інтервалі температур: -45...+50 °с. Якщо довжини штатного кабелю, яка становить близько 5 метрів, недостатньо для монтажу в найбільш зручному місці, російський виробник випускає готові подовжувачі: 10 м (500 рублів) і 20 м (700 рублів). Тобто користувачу немає необхідності морочитися з паяльником. Всі необхідні штекери змонтовані на таких проводах вже в заводських умовах.

На замітку! Харчування на антенний підсилювач подається безпосередньо по коаксіальному кабелю. Включення здійснюють активацією відповідної опції в меню пристрою. В залежності від інтенсивності сигналу в зоні прийому антену можна використовувати як в активному, так і в пасивному режимі.

Основний блок моделі не має ніяких особливостей: стандартне підключення до телевізора за допомогою «тюльпанів» RCA або кабелю HDMI (на жаль, він не входить в комплект поставки). Порт USB, зручно розташований на передній панелі, що дозволяє використовувати його в якості медіаплеєра або для запису програм на зовнішні накопичувачі. У своїх відгуках користувачі відзначають простоту установки і підключення комплекту Tv Future Outdoor TVjet, а також впевнене і якісний прийом телесигналу.

Для інформації! Всього за 300 рублів можна додатково придбати спеціальний кронштейн для настінного кріплення ресивера. На що звернути увагу при виборі

Кілька основних моментів, на які слід звернути увагу (на думку професіоналів) при виборі кращого ресивера для цифрового телебачення DVB-T2: Габаритні розміри приставки. У мініатюрному корпусі всі радіокомпоненти розташовані дуже щільно. А так як всі вони при роботі виділяють тепло, то чим більше вільного місця, тим легше організувати «провітрювання» приставки. Це вбереже виріб від перегріву при тривалому використанні і, як наслідок, продовжить термін безвідмовної роботи. Матеріал корпусу. Всі фахівці однозначно віддають свої «голоси» виробам з металу. Вони відрізняються не тільки підвищеною міцністю, але і значно кращими, у порівнянні з пластиком, теплопровідними властивостями. Набір функціональних можливостей. Тут все просто. Якщо приставка потрібна тільки для перегляду цифрових ефірних каналів, то сміливо вибирайте бюджетну модель. В цьому випадку краще керуватися принципом «чим простіше, тим надійніше». Ну а якщо в домашній колекції накопичено вже не один терабайт улюблених фільмів, то перед придбанням ресивера варто уважно ознайомитися з функціональними можливостями вбудованого медіаплєєра. Особливо на наявність вбудованого кодека Dolby Digital (AC3). В іншому випадку деякі фільми будуть відтворюватися без звуку. Ну і, природно, незайвим буде ознайомитися з відгуками користувачів щодо дальності прийому та надійності тієї або іншої моделі.

Петро ІвановКатегория: Технологии