Захист від космічної радіації знайшли на Місяці


Опубликованно 01.12.2019 01:33

Захист від космічної радіації знайшли на Місяці

Минулого тижня стало відомо, що космічні промені «загрожують космонавтам» на борту Міжнародної Космічної Станції (МКС). Ці високоенергетичні протони і атомні ядра йдуть не тільки від Сонця, але і з-за меж Сонячної системи або навіть від далеких галактик і рухаються в просторі зі швидкістю світла, пронизуючи все на своєму шляху. Вчені з дослідницького центру ядерної фізики (GSI) в Німеччині в даний час намагаються знайти способи боротьби з цією невидимою загрозою. Як одну з найбільш ефективних заходів для захисту вони запропонували використовувати місячний матеріал.

Як вже говорилося раніше, космічне випромінювання загрожує життю космонавта. Це потік частинок, який циркулює в порожнечі і здатний проникати в клітини і руйнувати людську ДНК. На Землі магнітне поле нашої планети, що захищає нас від цих шкідливих променів, але, перебуваючи в космосі протягом шести місяців, астронавти одержують дозу, еквівалентну 600 рентгенівських знімків грудної клітини.

Тому, перш ніж організувати більш тривалу подорож вдалину від Землі і її захисного середовища, вчені з усього світу намагаються знайти способи захистити людину. Так в Дармштадті (Німеччина) професор Дюранте і його команда вивчають дуже незвичайні матеріали, ідентичні піску, знайденому на Марсі і на Місяці.

Доктор Марко Дюранте, керівник відділу біофізики, детально розповів про роботу, в якій він в даний час бере участь:

«Якщо ви підете на Місяць чи на Марс, то у вас буде тільки той матеріал для будівництва, який знаходиться навколо вас. Саме з нього вам доведеться будувати укриття і споруди. Питання, яке ми намагаємося поставити, звучить так: якщо ви будуєте своє укриття з цього матеріалу на іншій планеті, то буде потім безпечно всередині цієї споруди?».

Команда вчених під керівництвом Дюранте вже провела кілька експериментів, перевіряючи зразки матеріалів таких як аналоги місячного і марсіанського піску і оцінили їхні характеристики відносно алюмінію.

Щоб визначити рівень захисту від космічних променів, вчені поміщали в прискорювач частинок зразки у вигляді блоків різної товщини, опромінюючи їх сильним потоком радіації. З'ясувалося, що блоки з місячного піску захищають краще, ніж з марсіанського. Більше того, обидва зразка показали більш високі захисні властивості ніж алюміній.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Місяці знайшли найдавніший камінь з Землі.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Наука