У Сонячній системі виявили ще одну планету, правда, вона карликова


Опубликованно 01.12.2019 02:36

У Сонячній системі виявили ще одну планету, правда, вона карликова

Нове небесноье тіло назвали Гигеей – в честь богині здоров'я, якій поклонялися стародавні елліни. Планета обертається в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера.

У Сонячній системі – офіційне поповнення. Вона поповнилася карликовою планетою під назвою Гігея. Правда, відкрита ця планета була ще в 1849 році. Однак її 170 років класифікували як астероїд, передає Диалог.UA, посилаючись на ВВС.

Приводом до такого підвищення Гігеї в "назва" стала її форма. Астрономи, нарешті, змогли розглянути Гигею в телескоп і з подивом виявили, що вона має майже ідеальну кулясту форму. А це як раз – один з вірних признаковпланеты, а не астероїда.

Взагалі, в астрономії існує чотири головні ознаки, при наявності яких небесне тіло може називатися планетою:небесне тіло обов'язково повинно обертатися по орбіті навколо Сонця;воно не повинно бути супутником іншої планети;воно повинне володіти достатньою гравітацією для того, щоб підтримувати круглу форму;у нього має бути досить маси, щоб розчистити собі "дорогу" від інших тіл, які зустрічаються на його шляху.

Гігея задовольняє лише першим трьом умовам, для четвертого – масою не вийшла. Тому її можна вважати планетою, але тільки лише карликової. Саме така ж доля спіткала в 2006 році і Плутон, який вважався повноцінним дев'ятою планетою сонячної системи, а потім був "розжалуваний" в карликові планети. Хоча його діаметр набагато перевищує розміри, приміром, тієї ж Гігеї. У Плутона діаметр становить 2400 км, а у Гігеї – всього 430 км. Крім Плутона, отримали такий же статус карликових планет ще три небесних тіла, розташовані в поясі Койпера (за орбітою Нептуна)- Хаумеа, Еріда і Макемаке. Вони обертаються вкругСолнца, і у них навіть є свої супутники.

Втім, як виявилося, в цій справі розмір не головне, а все-таки головне – відповідати чотирьом вищезгаданим критеріям. Саме тому маленька Гігея, поступається в розмірі своїм сусідкам по поясу астероїдів Весті (525 км) і Палладі (512 км), обійшла їх ієрархії. Ті, виявляється, формою не вийшли – недостатньо круглі. Таким чином, крім неї в поясі астероїдів є лише одна карликова планета -Церера, діаметр якої становить 950 кілометрів.

На думку вчених, цей пояс астероїдів – не що інше, як уламки небесного тіла, що утворилися при зіткненні тіла з іншим космічним об'єктом діаметром 75-150 км.

Нагадаємо, астрофізикам вдалося обнаружитьгигантскую планету в сузір'ї Тельця, дуже підходить по своїм фізичним параметрами під опис пекла. Температура на її поверхні становить близько трьох тисяч градусів, а звукові хвилі, які від неї виходять, вельми нагадують крики про допомогу. Вчені назвали її "Планетою Сатани".Категория: Техника