Дешевих кредитів для бізнесу поки не буде – Нацбанк


Опубликованно 02.12.2019 01:15

Дешевих кредитів для бізнесу поки не буде – Нацбанк

Незважаючи на те, що президент Володимир Зеленський пообіцяв бізнесменам вже з наступного року, дешеві кредити на розвиток бізнесу, поки ця ідея нездійсненна. Таку думки, висловлену головою Нацбанку України Яковом Смолієм, ретранслює Інтерфакс-Україна.

Справа в тому, що одним лише зниженням облікової ставки цього не досягти, говорить фінансист. Якщо вдаватися до звичайних арифметичних розрахунків, то все виглядає просто і цілком реально. Приміром, коли вдасться знизити облікову ставку до 8%, то кредитна ставка з урахуванням 3-4-процентної маржі, становитиме 12%. Нині вона становить близько 19-20%.

Але, за твердженням Якова Смолія, зниження облікової ставки є необхідною умовою зниження ставок за кредитами, однак не достатнім. Бо паралельно з цим процесом. Держава повинна подбати і про законодавчу базу, яка могла б захистити кредиторів і звести їх ризики до мінімуму.

“Зниження облікової ставки призводить до здешевлення кредитів (приблизно на 70% від зниження облікової ставки). У команді президента України Володимира Зеленського пообіцяли кредити для бізнесу в Україні 12-13% вже у 2020 році. Для цього облікову ставку потрібно скоротити до 8-9% (про такі плани на 2020-2021 роки“, - заявив глава НБУ Яків Смолій).

Але, за твердженням Якова Смолія, зниження облікової ставки є необхідною умовою зниження ставок за кредитами, однак не достатнім. Бо паралельно з цим процесом держава повинна подбати і про законодавчу базу, яка могла б захистити кредиторів і звести їх ризики до мінімуму. Тобто потрібно терміново завершити ефективну судову реформу і подбати про імплементацію законів, які будуть захищати права кредиторів.

Ми також писали те, що Нацбанк не рекомендує уряду України поспішати з викупом реструктуризованого боргу. Це може бути економічно недоцільно.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і TelegramКатегория: Новости-Tech