Невідомий метеорит розкидав уламки над Канадою


Опубликованно 02.12.2019 03:45

Невідомий метеорит розкидав уламки над Канадою

У середу, 24 липня, жителі району Великих озер стали свідками захоплюючого видовища: величезний палаючий метеор пронісся по вечірньому небу. Цей вогненний куля бачили багато хто, в тому числі і мережа камер All-Sky Університету Західного Онтаріо. Найцікавіше те, що, судячи з усього, фрагменти цього метеорита впали на землю, і їх тепер можна знайти. До такого висновку прийшов Стівен Эхлерт з Управління метеороидальной середовища NASA (англ. MEO) після того, як проаналізував безліч матеріалів з камер спостереження.

Пітер Браун — професор Канадського дослідницького факультету фізики і астрономії в UWO, що спеціалізується на вивченні метеорів і комет. Незабаром після цієї події він підтвердив, що 10 камер метеорної мережі Південного Онтаріо (SOMN) UWO зафіксували яскравий вогненна куля над західним Онтаріо.

"Цей вогненна куля, ймовірно, скинув невелику кількість метеоритів в районі Банкрофт, зокрема, недалеко від невеликого містечка Кардіфф. Ми підозрюємо, що метеорити дісталися до землі, тому що вогненна куля згас в атмосфері занадто низько, на захід від Банкрофта, і при цьому значно сповільнилося. Це вірний показник того, що його складові вціліли", - пояснює учений.

Згідно аналізу відеозаписів та свідків, вогненна куля вперше став видний на південь від Ошавы, Онтаріо (над озером Онтаріо), в 6:44 за Гринвічем, коли метеорит знаходився на висоті 93 км. Вважається, що діаметр початкового метеора становив приблизно 30 см, перш ніж той почав горіти і руйнуватися. Потім небесне тіло вирушило на північ через Кларингтон і на захід від Пітерборо, а потім спалахнуло на захід від Бенкрофта.

Створений метеором вогненна куля був яскравим, як повний місяць, а в кінці його польоту утворилося безліч яскравих спалахів. Ймовірно, це були уламки, які відкололися і впали на землю (маса кожного такого фрагмента складає від 0.1 до 1 грама, вони дуже маленькі). Браун і його колеги з UWO і Королівського музею Онтаріо в даний час розгорнули цілу пошукову операцію і активно залучають місцевих до пошуку несподіваних подарунків» з космосу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що знайдений слід раніше невідомого зіткнення метеорита із Землею.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Наука