Суд зобов'язав пішохода виплатити збиток наехавшему на нього водієві


Опубликованно 12.01.2020 05:00

Суд зобов'язав пішохода виплатити збиток наехавшему на нього водієві

Суд зобов'язав пішохода, винного в ДТП, компенсувати матеріальні збитки, власнику, який вчинив наїзд на нього автомобіля.

Верховний суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду поставив крапку у справі за фактом ДТП, яка сталася в грудні 2015 року. Судді Верховного суду залишила без зміни рішення Корольовського районного суду р. Житомира, яким пішохода, який спровокував ДТП, зобов'язали виплатити позивачеві (водій автомобіля) матеріальну шкоду в розмірі 73 тисяч 701.11 грн, а також 737.01 грн державного мита.

Суд першої інстанції виходив з того, що оскільки ДТП сталася з вини пішохода, то згідно зі статтею 1166 ЦК України він повинен відшкодувати матеріальну шкоду власнику автомобіля. Відповідно до цієї статті майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо доведе, що шкоду було завдано не з його вини.

Як зазначено в першому позовній заяві водія, 16 грудня 2015 року до 08 год. 51 хв., рухаючись по вул. Б. Бердичівської у напрямку до Смолянской площі на дозволяючий сигнал світлофора, він допусти наїзд на пішохода, який, порушуючи Правила дорожнього руху, раптово вибіг на проїжджу частину. У створювалася ситуації водій автомобіля Toyota Land Cruiser не мав технічної можливості уникнути наїзду. В результаті ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження, а автомобіль - механічні.

Залишаючи касаційну скаргу відповідача (пішохода) без задоволення, а оскаржувані ним судові рішення без змін, Верховний суд, по суті, скасував правило «пішохід завжди правий».Категория: Автомобили