Загадковий кратер виявився молодший, ніж передбачалося


Опубликованно 13.01.2020 08:09

Загадковий кратер виявився молодший, ніж передбачалося

Група вчених з університетів в Австралії і США вивчила кратер Вулф-Крик, який виник після падіння метеорита масою 14 тисяч тонн. Виявилося, що його вік становить близько 120 тисяч років, що робить кратер більш молодим, ніж вважалося раніше. Про це повідомляє видання Science Alert.

Дослідники вивчили підстилаючої породу в місці падіння метеорита, проаналізувавши склад ізотопів берилію-10 і алюмінію-26. Крім того, фахівці вдалися до оптичного датування, яке дозволяє визначити час, коли зразки останній раз піддавалися впливу сонячного світла або енергії вибуху. Виявилося, що максимальний вік кратера становить близько 137 тисяч років, хоча вважалося, що він виник 300 тисяч років тому.

Метеорит, який впав у Західній Австралії, досягав у поперечнику 15 метрів. Він врізався в поверхню зі швидкістю 17 кілометрів на секунду, породивши кратер діаметром 892 метра і глибиною 178 метрів. З часом слід удару занесло піском, а глибина скоротилася до 50 метрів.

Попередні дослідження показали, що кратери розміром з Вулф-Крик повинні виникати кожні 13 тисяч років, а невеликі кратери довжиною близько 150 метрів — кожні 500 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Гренландії знайшли другий за величиною кратер від метеорита.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Наука