В "Нафтогазі" розповіли про новому спорі з Газпромом


Опубликованно 14.01.2020 03:09

В

Суперечка між українським Нафтогазом та російським Газпромом про компенсації української компанії за той період, що не охоплював минулий арбітраж буде розглядатися в рамках нового арбітражного процесу. Про це у вівторок, 10 грудня, повідомив виконавчий директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко в Facebook.

“Укладення нового транзитного контракту за європейськими правилами ніяк не заважають не тільки вже винесені рішення Стокгольмського арбтража, а й новий арбітражний процес, який почався в 2018 році і повинен бути завершений в 2021 році. У рамках цього нового арбітражного процесу буде розглядатися спір між Нафтогазом і Газпромом про компенсації Нафтогазу невиконання Газпромом своїх контрактних зобов'язань у 2018-2019 роках. Тобто за період, який не охоплював попередній арбітраж“, - написав Вітренко.

Він зазначив, що це ніяк не заважає Газпрому укласти новий контракт на транзит з відокремленим від Нафтогазу оператором газотранспортної системи України, тобто з окремою компанією.

“Ми готові обговорювати й інші варіанти. Наприклад, перенесення точок передачі газу на кордон Україна-Росія, щоб європейські компанії, а не Газпром, укладали контракти на транзит. Або контракти “своп“, коли Нафтогаз буде брати газ на східному кордоні, а віддавати на західній, при цьому окремі оператори в Україні та Європі будуть відповідати за фізичне транспортування газу“, - зазначив Вітренко.

За його словами, контракти “своп“ повинні забезпечувати Нафтогазу дохід, адекватний компенсації за відгук позовів у Стокгольмському арбітражі загальною сумою більш ніж 12 млрд доларів.

Нагадаємо, в "Нафтогазі" розповіли про ціну на газ до травня 2020 року.Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і TelegramКатегория: Новости-Tech