Відкрито новий стан матерії


Опубликованно 14.01.2020 05:21

Відкрито новий стан матерії

Вчені Браунівського університету відкрили новий стан матерії, яке утворюють куперовские пари — квазічастинки, що складаються з двох взаємодіючих електронів. Вони здатні змусити надпровідники проводити електрику з деяким опором, як це роблять звичайні метали. Подібна властивість поки не має пояснення. Про це повідомляється на сайті Phys.org.

Дослідникам було відомо, що подібне металеве стан повинно виникати у тонкоплівкових надпровідниках при досить сильному охолодженні. Проте вчені не знали, чи беруть участь у перенесенні заряду куперовские пари. Ці взаємодіючі електрони володіють властивостями бозонів — частинок, здатних займати одне і те ж квантовий стан (тобто вони стають не відрізнятись один від одного), чого не можуть робити ферміони, у тому числі поодинокі електрони. Бозони зменшують опір провідника до нуля, в результаті чого виникає надпровідність. Також відомо, що куперовские пари можуть створювати ізольовані острівці усередині надпровідника, які не здатні покинути.

В ході експерименту вчені створили тонкоплівковий високотемпературний надпровідник з оксиду ітрію, барію та міді (YBCO) з крихітними отворами в ньому. Коли через матеріал в несверхпроводящем стані пропускали струм і магнітне поле, навколо отворів починали кружляти носії заряду. Частота їх обертання відповідала пар електронів, що не вписується в існуючу квантовомеханическую модель.

За словами дослідників, в майбутньому це особливий стан матерії може бути використано для створення нових типів електронних пристроїв.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що була виявлена нова форма речовини.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Наука