МВС хоче в рази підвищити штрафи за перевищення швидкості


Опубликованно 14.01.2020 09:27

МВС хоче в рази підвищити штрафи за перевищення швидкості

МВС ініціює збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Міністерство внутрішніх справ пропонує в рази збільшити штрафи за ряд адміністративних правопорушень «з високим ступенем суспільної небезпеки». Про це під час зустрічі з громадськими активістами та велосипедистами розповів заступник міністра МВС Антон Геращенко. Зокрема, планують збільшити штрафи за перевищення встановленого швидкісного режиму і керування транспортним засобом без права на керування.

«Пропонуємо збільшити розмір штрафів за ряд адміністративних правопорушень: за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км/год - 3400 грн (зараз 510 грн), за приховування з місця ДТП - 3400 грн (зараз-255 грн) і передбачити можливість позбавлення права керування транспортними засобами на строк 6 місяців за водіння особою, яка не має на це права - 10200 грн (зараз 510 грн)», - розповів Геращенко.

Також пропонується знизити поріг перевищення швидкості руху, з якого настає адміністративна відповідальність, з 20 км/год до 10 км/год, і не розглядати керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння як кримінальні проступки, при цьому збільшивши відповідальність за наїзд на пішохода в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

За словами заступника міністра, систему автоматичної фото - і відеофіксації міністерство планує запустити у першому кварталі 2020 року. На даний момент відеокамери, встановлені на п'яти проспектах Києва і працюють в тестовому режимі, вже зафіксували понад 41 тисячі випадків перевищення швидкості. Надалі прилади відео - і фотофіксації з'являться в місцях, де найчастіше відбуваються ДТП і фіксуються факти перевищення швидкісного режиму.

За даними МВС, за десять місяців 2019 року зафіксовано 120 тисяч ДТП, з них понад 21 тисячі - з потерпілими: 2716 осіб загинуло, 26 тисяч отримали травми різного ступеня тяжкості. За керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння складено 96 тисяч адмінпротоколів.Категория: Автомобили