Будь-яка доза алкоголю може бути небезпечною


Опубликованно 15.01.2020 07:06

Будь-яка доза алкоголю може бути небезпечною

Японські вчені з'ясували, що вживання будь-яких доз алкоголю підвищує ризик смертельно небезпечних захворювань. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Дослідники вивчили клінічні дані про 63,2 тисячі хворих на рак і 63,2 тисячі здорових людей. Всі учасники повідомили про стандартизованих одиницях алкоголю, вживаних щодня. Одна стандартизована одиниця дорівнює 23 грамам етанолу, що еквівалентно 180 мілілітрів саке, 500 мілілітрів пива, 180 мілілітрів вина або 60 мілілітрів віскі.

Найнижчий ризик захворювання на рак спостерігався при нульовому вживанні алкоголю, при цьому спостерігалася лінійна залежність між імовірністю хвороби і кількістю спиртного. За розрахунками, низький рівень вживання алкоголю протягом десяти років (наприклад, один напій в день протягом десяти років або два напою в день протягом п'яти років) збільшував загальний ризик розвитку раку на п'ять відсотків.

Відомо, що алкоголь підвищує ризик розвитку пухлин у таких органах, як кишечник, шлунок, молочна залоза, передміхурова залоза і стравохід.

Нагадаємо, раніше вчені знайшли користь в помірному споживанні алкоголю.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Наука