Наука

Цікавий факт дня: Рослини кричать від болю

Учені Тель-Авівського університету в Ізраїлі довели наявність у рослин тютюну і томату щодо гучного «крику болю» в ультразвуковому діапазоні, який вони видають при стресі. Результати роботи опубліковані в препринте статті в репозиторії bioRxiv.org.

Дослідники записали ультразвук на відстані 10 сантиметрів від відчувають стрес рослин, що... ( подробнее )

Знайдені бактерії, що перетворюють пластик в корисний жир

Відходи з пластику - серйозний удар по екології. Пластик розкладається дуже довго, забруднюючи природу. Але, схоже, існує просте рішення цієї проблеми.

Вчені з Університету Йювяскюля у Фінляндії відкрили мікробів, які живуть в гумінових озерах. Мікроби створюють жирні кислоти омега-3 і омега-6.

Гумінові озера - водойми з гуміновими... ( подробнее )

Кисень до органів будуть доставляти водорості в крові

Нетрадиційний спосіб отримати кисень, не вдихаючи повітря, розробили дослідники з Університету Людвіга-Максиміліана. Вчені з'ясували, що водорості, поміщені в організм людини, можуть виробляти кисень і живити їм органи. Використання таких водоростей в якості місцевих кисневих фабрик, наприклад, у мозку людини може здійснити переворот в справі терапії... ( подробнее )

Землі передбачили появу зон смерті

Міжнародний союз охорони природи і природних ресурсів МСОП опублікував доповідь, згідно з якою рівень кисню в океанах з-за глобальної зміни клімату небезпечно знизився. Це призведе до появи на Землі гігантських зон смерті — непридатних для життя ділянок океану, повідомляє CBS News.

Вчені підрахували, що з 1950 року рівень кисню в океані... ( подробнее )

Труби-житловий будинок загарбника, нарешті спіймали

Вомбат, локально відомий як Містер Бат, був захоплений у полон і перенесли в колиску гори близько 100 км від міста Лонгфорд, де він їв газони і пошкоджувати фарбу в між днів, прожитих в трубах ради.

Тасманійський парки та охорона дикої природи зловили вомбат і переїхав його.

"Вомбат не належить в передмісті," Північний Мідлендс... ( подробнее )

Зафіксовано повне вимирання найбільшої прісноводної риби

Вчені з Китаю опублікували статтю про повне зникнення найбільшої прісноводної риби сучасності.

“Екосистема мегареки Янцзи була притулком різноманітною водною мегафауны. Однак посилюється дія різних антропогенних стресорів призвело до тривалого скорочення її біорізноманіття“, - йдеться в статті в журналі Science of the Total Environment.

Незважаючи... ( подробнее )

Людина не був першим у знищенні тварин

Негативний вплив людства на біорізноманіття, звичайно, існує. Але подібне вже відбувалося. Робота вчених опублікована в журналі Ecology Letters, доводить, що ще мільйони років тому були вимирання видів із-за діяльності інших істот.

"Вимирання видів, які ми відстежуємо по викопних скам'янілостям, зазвичай пояснюють кліматичними причинами.... ( подробнее )

"Ходьба" акули знайшли поблизу Австралії

Нещодавно відкриті види загальне число декількох видів акул до дев'яти, і Даджен Крістін, провідний автор дослідження, вважає, що вони, можливо, еволюціонували після розлучення від свого первісного населення.

"Дані пропонують новий вид еволюціонував після акули відійшли від свого первісного населення, став генетично ізольованих в нових... ( подробнее )

Коали 'вимерти до 2050 року через пожежі

Кількість убитих тварин практично неможливо виміряти, але оцінки, засновані на існуючих шаблонів щільності диких тварин запропонувати в'яжуться понад одного мільярда.

Осиротілих коал в догляді - лащиться, Шеллі, Лейла і печиво. Фото: Уоткинсон Тріша

Одна з причин, чому... ( подробнее )

Падіння ігуани річ

Температура знизиться до рівня нижче 0С на сході США, в деяких південних штатах теж відчуває заморозки.

І з цим приходить незвичайна попередження від Національної служби погоди Майамі-Південна Флорида.

Служба у Твіттері це не те, що він зазвичай прогноз, але не дивуйтеся, якщо ви побачите ігуани падають з дерев.

21 січня... ( подробнее )