Наука

Ядерний вибух: Опублікована нова версія аварії на ЧАЕС

Під час аварії 1986 року на Чорнобильській АЕС стався ядерний вибух потужністю в 75 тонн в тротиловому еквіваленті, повідомляють РІА Новини-Україна з посиланням на дослідження шведських фізиків, опублікованому в журналі Nuclear Technology.

Стверджується, що вчені змоделювали дані за 1986 рік і дійшли висновку, що на ЧАЕС насправді стався... ( подробнее )

Стівен Хокінг передрік долю Землі Венери

Професор припускає, що Земля може повторити долю Венери, якщо проблема парникового ефекту не буде вирішена. Відповідно до досліджень NASA, чотири мільярди років тому Венера нагадувала Землю - на ній була вода, рослинність, а температури на планеті відповідали нинішнім земним. Однак накопичення парникових газів в атмосфері "нагріло" Венеру до 460... ( подробнее )

Марс і Земля не були сусідами на зорі часу - вчені

За даними дослідження, проведеного командою вчених з Японії, Сполучених Штатів і Великобританії, Земля і Марс не були сусідами в давнину.

Фахівці припустили, що Червона планета могла сформуватися з того, що зараз стало поясом астероїдів, тобто приблизно в півтора рази далі від Сонця, ніж в даний час.

Раніше вважали, що для утворення... ( подробнее )

Вчені знайшли сліди найбільшої в історії підводної катастрофи

Вулканологи Університету Тасманії описали велике виверження підводного вулкана Гавр (Havre Seamount), яке відбулося в 2012 році і, за оцінками, стало найсильнішим у своєму класі за останні 100 років. Стаття вчених опублікована в журналі Science Advances, коротко про дослідження розповідається в прес-релізі, опублікованому виданням Science Alert.

Виверження... ( подробнее )

Нібіру або планета Х: Астрономи сперечаються про дев'яту планету

Півтора роки тому якийсь вчений висловив припущення, що деякі малопомітні дивацтва в поведінці тіл Сонячної системи можна пояснити наявністю за орбітою Плутона невідомої, дев'ятої планети.

Думки різноманітних вчених розходяться.

"Хоч моя робота все ще не може підтвердити наявність даного об'єкта, але не означає, що його там немає",... ( подробнее )

Знайдені найдавніші останки людей за межами Африки

Недавній аналіз ДНК сучасних людей показало, що наші предки могли вперше залишити Африку ще 220 тис. років тому. Про те ж говорить і аналіз поширення деяких давніх технологій та інструментів, знайдених на Близькому Сході та в Китаї. Однак досі найдавніші останки H. sapiens на території Євразії датувалися віком 90-120 тис. років. Вони були виявлені... ( подробнее )

У бурштині виявили кліщів, які кусали динозаврів

Вчені довго підозрювали, що кліщі є дуже давніми комахами, які куштували ще кров динозаврів. Однак, якщо раніше це були лише здогадки, то зараз вже з'явилися прямі докази того, що це не припущення, а абсолютна реальність.

Вченим вдалося виявити добре збережених стародавніх кліщів в шматку бурштину, вік якого оцінюється в 99 мільйонів років.

Бурштин... ( подробнее )

Дно океану просідає під вагою води

Земна кора досить гнучка й еластична – у масштабі планети, зрозуміло. Та кора, що знаходиться під Світовим океаном, може рухатися вгору і вниз під тиском води: так, відомо, що дно океану трохи опускається і піднімається у зв'язку з регулярними приливами і відливами і у зв'язку з потужними ураганами.

Дослідники з Делфтського університету... ( подробнее )

Вчені назвали ТОП-3 космічних вибухів

Фахівці провели дослідження, вивчивши останні наукові відомості, і склали ТОП-3 масштабних зіткнень, які відбудуться найближчим часом за космічними мірками.

На першому місці ТОП-3 космічних вибухів, які потрясуть простір - квазар J0045+41. Він знаходиться в 2,6 мільярдів світлових років від нас за галактикою Андромеди. За словами вчених,... ( подробнее )

У США знайшли метеорит, який викликав землетрус

У Мічигані виявлено шість каменів, які є фрагментами метеорита, що впав. Знахідку зробила команда американців - Ларрі Аткінс, Роберт Уорд і Дерріл Лэндр.

Мисливці за метеоритами відмовилися розкривати точне місце розташування, щоб не привернути небажаної уваги до озера Мічіган і його жителям. В інтерв'ю Space.com Аткінс сказав, що планує... ( подробнее )