Встановлення Ubuntu на VirtualBox: покрокова інструкція, поради та рекомендації


Опубликованно 07.11.2018 00:09

Встановлення Ubuntu на VirtualBox: покрокова інструкція, поради та рекомендації

На сьогоднішній день безліч людей працюють з операційною системою Windows. Однак не багато хто знає, що існують і інші ОС. Наприклад, операційна система Linux. Це дуже популярна ОС у програмістів, адже можливості цієї системи практично безмежні. Ну і, звичайно ж, як у Windows, у "Лінукса" є свої версії. Називаються вони дистрибутивами. У цій статті хотілося б приділити увагу дистрибутиву Ubuntu і його установці на віртуальну машину VirtualBox. Чому Ubuntu?

Перед установкою слід зрозуміти, чому був обраний саме цей дистрибутив. Головною його відмінністю від інших є простота і доступність. Якщо ви вирішили вивчати операційну систему "Лінукс", то почати варто саме з "Убунту". Перед початком установки Ubuntu на віртуальну машину VirtualBox хотілося б відзначити декілька плюсів цього дистрибутива: Популярність. "Убунту" є одним з найпопулярніших дистрибутивів "Лінукса". У більшості місць, де вимагають знання цієї операційної системи, звертають увагу саме на вміння працювати з "Убунту". Легкий в освоєнні. З-за популярності існує безліч уроків для вивчення. Також є досить величезна документація. Та й сам по собі "Убунту" більш привітний до початківцям. Наприклад, якщо порівнювати з Kali Linux, то різниця дуже відчутна. Це можна легко порівняти. Наприклад, "Убунту" каже: "Чекай, не роби цього, це може призвести до поганого результату подій". А Kali Linux: "Роби, що хочеш, але потім не шкодуй". Кожен дистрибутив створений для якихось певних цілей. "Убунту" ідеально підходить для навчання, "Калі" підійде для програмістів, які працюють з перевіркою мережі, бо там вже встановлені необхідні скрипти. Дизайн. "Убунту" має графічну оболонку. Взагалі, раніше "Лінукс" мав просто консоль, і вивчати його було досить проблемно. Потім з'явилися дистрибутиви з графічною оболонкою, що набагато спростило роботу і навчання. Легко поставити драйвера. Справа в тому, що більшість драйверів пристроїв написані лише під операційну систему Windows. Якщо і є для Linux, то в основному установка займає досить багато часу і проводиться через консоль. В Ubuntu ж це все зроблено простіше, практично як у Windows. Віртуальна машина або завантажувальна флешка?

Ось і розглянули всі основні плюси дистрибутива "Убунту". Вирішили почати вивчати, але прощатися з Windows немає бажання? Тоді на допомогу приходить віртуальна машина або завантажувальна флешка. Коротко про них.

Завантажувальна флешка

В принципі, флешка йде в ролі жорсткого диска, на який ви ставите операційну систему, щоб запускатися з неї. Досить завантажити дистрибутив, спеціальну програму, і буквально за годину на вашій флешці буде встановлена ця операційна система, і ви зможете з неї запускатися. Однак ті зміни, які ви будете вносити туди, зберігатися не будуть. Якщо, звичайно, ви не виділіть на накопичувачі спеціальну область. Це теж робиться за допомогою спеціальної програми. Взагалі, все це не дуже зручно, тому люди воліють встановлення Ubuntu на VirtualBox extension pack.

Віртуальна машина

Віртуальна машина встановлюється на операційну систему Windows і дозволяє встановлювати туди інші операційні системи, у тому числі і Ubuntu. Встановлення Ubuntu на VirtualBox набагато простіше, ніж установка на завантажувальну флешку, так і зручніше працювати з віртуальною машиною. Адже ви можете дивитися уроки, відкрити віртуальну машину і відразу почати пробувати. У цій статті розглянемо покрокову інструкцію установки Ubuntu 16.04 на VirtualBox. Звичайно, можна використовувати і більш нову версію, наприклад 18.04 - різниці особливо ніякої немає. Установка VirtualBox

Перед початком установки Ubuntu на VirtualBox спочатку потрібно завантажити і поставити саму віртуальну машину. Взагалі їх досить багато, але популярністю користується саме VirtualBox. Навіть на офіційному сайті Ubuntu приклади представлені саме на ньому. Скачати можна цю програму на офіційному сайті, важить вона мало: 109 мб.

Після того як VirtualBox скочується, відкриваємо інсталяційний файл. Виглядає він наступним чином:

Натискаємо кнопку Next. Після цього бачимо наступне:

Тут показується набір встановлюваних додатків і місце, куди буде встановлена віртуальна машина. Тут краще нічого не міняти, крім місця установки. Ви можете вибрати будь-яке місце, головне, щоб вистачило пам'яті для самої програми та роботи операційних систем. Вибрали? Знову натискаємо кнопку Next.

Знімаємо галочки, якщо ви проти створення іконок. Ще раз натискаємо "Next", і починається установка VirtualBox.

За час установки програма попросить вас дати дозвіл на установку пристроїв. Слід дозволяти, щоб не виникло проблем в роботі віртуальної машини. Після успішної установки натискаємо на Finish. Програма встановлена! Виглядає вона наступним чином:

Викачуємо дистрибутив Ubuntu

Для установки Ubuntu server на VirtualBox потрібно завантажити сам дистрибутив, так званий інсталяційний образ. Зробити це можна на офіційному сайті Ubuntu. Завантажити можете останню версію - 18.04. Також ви можете помітити, що скачати можна дві версії: Desktop Server. Відрізняються вони тим, що версію Desktop зазвичай ставлять на постійну основу на комп'ютери, а Server трохи спрощений і ідеально підходить для віртуальних машин і завантажувальних дисків. Тому слід завантажити версію Ubuntu Server 18.04 для установки на VirtualBox. Початок установки

Для установки Ubuntu на VirtualBox все готово, приступаємо. Відкриваємо віртуальну машину і натискаємо на кнопку "Створити".

Далі бачимо наступне вікно. Там все гранично зрозуміло.

В поле "Ім'я" можна написати абсолютно будь-який текст. Для зручності можна написати назва дистрибутива, в нашому випадку - Ubuntu. В полі "Тип" необхідно вибрати тип операційної системи, який ми встановлюємо. У полі "Версія" вибирається дистрибутив. Після заповнення натискаємо "Далі" і відкривається нове вікно:

Тут потрібно вибрати обсяг оперативної пам'яті, який буде виділятися для роботи нашої операційної системи. Для стабільної роботи краще виділяти від 2 GB. Хоча можна і 1 GB. Взагалі, слід розраховувати, щоб при роботі віртуальної машини сам комп'ютер міг працювати стабільно. Так як ми встановлюємо "Убунту" лише для ознайомлення з системою, виділимо для нього 1 GB оперативної пам'яті. Після чого натискаємо "Далі", і перед нами з'являється наступне вікно.

Тут потрібно вибрати жорсткий диск, який буде використовувати ваша операційна система для збереження даних. Ви можете і зовсім його не створювати, але у такому разі всі зміни в системі зберігатися не будуть. Також можна створити новий віртуальний жорсткий диск або ж використовувати існуючий. У нас готового немає, тому ми створимо його. Вибираємо "Створити новий віртуальний жорсткий диск" і натискаємо "Створити". Після чого бачимо:

Тут вибирається тип файлу, який потрібно використовувати при створенні нового віртуального жорсткого диска. Краще нічого не міняти, просто натискаємо "Далі".

Тут вам слід вибрати, яким буде ваш жорсткий диск: динамічним або фіксованим. Якщо вибрати фіксований, то при досягненні максимального обсягу він вже не буде зберігати, а якщо використовувати динамічний, то при необхідності він може розширюватися. Хто знає, з чим доведеться зіткнутися, тому вибираємо "Динамічний" і йдемо далі.

Пишемо назву віртуального жорсткого диска і позначаємо його обсяг. Після чого натискаємо "Створити". Налаштування завершено, залишилося приступити безпосередньо до установки!

Вибираємо образ

Натискаємо кнопку "Запустити", тим самим запускаючи нашу майбутню операційну систему. І бачимо наступне:

Пам'ятайте, ми завантажували інсталяційний образ Ubuntu для установки на VirtualBox. Так от, зараз потрібно надати програмі його, щоб почалася установка. Натискаємо на іконку папки і вибираємо образ, який завантажили. Після чого натискаємо "Продовжити". Установка Ubuntu

Після натискання кнопки "Продовжити" можемо зауважити, що установка дистрибутива почалася.

Чекаємо деякий час. Попросить вибрати мову - вибираємо російську. Ну або будь-якої іншої, з яким вам зручніше працювати. Встановлення Ubuntu на VirtualBox після цього продовжиться. Під час установки буде виходити безліч вікон, де краще просто натиснути "Готово". Також попросить ввести ім'я, пароль. Їх слід запам'ятати, щоб отримати в майбутньому доступ до операційної системи. Підводимо підсумки

Установка займає 15-30 хвилин, після чого запускається вже безпосередньо сама операційна система. Як можна помітити, встановити "Убунту" на віртуальну машину досить легко, і це займає мало часу. Успіхів у навчанні! Автор: Инсаф Галієв 19 Вересня 2018Категория: Техника