У кожному третьому ДТП в Україні один з водіїв виявляється не застрахованим


Опубликованно 12.01.2019 00:57

У кожному третьому ДТП в Україні один з водіїв виявляється не застрахованим

За десять місяців 2018 року на українських дорогах сталося понад 122 тисяч дорожньо-транспортних пригод. За статистикою в кожному третьому ДТП у одного з водіїв не виявляється автостраховки.

Такі дані опублікувала платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот». Лідирують за кількістю аварій «без страховок» Київ та Київська область - 21 155 випадків за півтора року, на другому місці Одеська область - 8 414 випадку, на третьому Харківська - 5 002 випадку. Найменша кількість ДТП за участю незастрахованих водіїв зафіксовано в Луганській області - 410. Трохи гірша ситуація в Кіровоградській і Тернопільській областях, де подібних випадків, відповідно, 590 і 852.

У випадку ДТП, що сталася з вини водія застрахованого, компенсація потерпілому виплачується з фонду МТСБУ (моторно-транспортне страхове бюро України). Незастрахований водій повинен буде відшкодувати цю виплату МТСБУ та сплатити штраф за відсутність страхового полісу у розмірі від 425 до 850 грн.

Як повідомили в прес-службі МТСБУ, тільки за вісім місяців 2018 року зафіксовано 2549 страхових випадків з вини незастрахованого водія. Сума виплат по них склала 81 723 млн грн. Для порівняння, за весь 2017 рік компенсація шкоди потерпілим у таких ДТП склала 96 341 млн грн.

За словами засновника платформи «Опендатабот» Олексія Иванкина, у разі відкриття даних про обов'язкове страхування, їх можна буде автоматично обробити і посилати повідомлення водіям про закінчення терміну страхування, що дозволить уникати «неприємних і витратних ситуацій».

Нагадаємо, що цього року змінилися правила оформлення автостраховки. Тепер застрахувати автомобіль можна онлайн, внісши необхідні відомості в інформаційно-телекомунікаційну систему страховика.Категория: Автомобили